Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продовольча безпека: теорія, методологія, проблеми

Продовольча безпека: теорія, методологія, проблеми

Назва:
Продовольча безпека: теорія, методологія, проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,44 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Миколаївський державний аграрний університет
Гойчук Ольга Іванівна
УДК 338.439.6.001.25:005:167.1
Продовольча безпека:
теорія, методологія, проблеми
Спеціальність: 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Миколаїв - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України, м. Київ.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Заслужений діяч науки і техніки України
Галушко Валерій Павлович -
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри світового сільського господарства
та зовнішньоекономічної діяльності.

Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович -
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки”,
завідувач Харківським відділом;
доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна -
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
доктор економічних наук, професор
Черевко Георгій Владиславович -
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрної і міжнародної економіки.
Провідна установа: Державний агроекологічний університет
Міністерства аграрної політики України,
м. Житомир.
Захист дисертації відбудеться „ 29 ” жовтня 2004 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий „ 27„ вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. Клочан
загальна характеристика дисертації
Актуальність теми дослідження. Надійне забезпечення країни продовольством має стратегічне значення, оскільки від цього залежать її не лише продовольча, але й національна безпека. Для України проблема продовольчої безпеки набуває особливої гостроти, що пов’язано з подіями в ХХ столітті, протягом якого народ нашої держави пережив кілька революцій, війн, голод у 30-х і 40-х роках, черги за продуктами у 80-х роках, радіоактивне забруднення значної території країни внаслідок Чорнобильської аварії, відсутність повноцінного харчування у більшої частини населення через бідність у 90-х роках минулого століття.
Проблема продовольчої безпеки не має кон’юнктурного характеру. Вона буде існувати доти, поки є держава, визначальним фактором сили і авторитету якої є підтримання відповідного рівня продовольчої безпеки. Підтвердженням цього є правове забезпечення та постійна увага до проблем продовольчої безпеки в країнах ЄС, США, Японії тощо.
Швидкі зміни економічної і політичної ситуації в світі, тенденції розвитку світового сільського господарства та складність вирішення продовольчої проблеми на міжнародному рівні вимагають посиленої уваги до національної продовольчої безпеки. Україна має чітко визначити параметри продовольчої безпеки і на цій основі розробити стратегію та напрями розвитку агропромислового комплексу з урахуванням раціонального використання його потенціалу та посилення експортної орієнтації.
Перехід до ринкової економіки, реформування аграрного сектора відповідно до вимог економічних законів ринку зумовлюють особливу увагу до формування системи продовольчої безпеки в нових умовах. Саме нині, коли особливо чітко проглядаються як недоліки та помилки в аграрній реформі, так і елементи тих позитивних результатів, заради яких здійснювалися кардинальні економічні перетворення, актуальним є питання розроблення наукових засад формування системи продовольчої безпеки країни, яка відповідає принципам функціонування ринкової економіки і яка, як пріоритет агропродовольчої політики держави, має визначати напрями її здійснення.
На актуальність проблеми продовольчої безпеки, як пріоритету агропродовольчої політики, вказують численні теоретичні дослідження і узагальнення як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, зокрема праці А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Продовольча безпека: теорія, методологія, проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок