Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В НАУКОВІЙ КОНЦЕПЦІЇ А.Ю.КРИМСЬКОГО

ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В НАУКОВІЙ КОНЦЕПЦІЇ А.Ю.КРИМСЬКОГО

Назва:
ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В НАУКОВІЙ КОНЦЕПЦІЇ А.Ю.КРИМСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,84 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тищенко Катерина Анатоліївна
УДК 811.161.2 (09)
ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В НАУКОВІЙ
КОНЦЕПЦІЇ А.Ю.КРИМСЬКОГО
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі загального та російського мовознавства і теорії та історії літератури Слов’янського державного педагогічного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Глущенко Володимир Андрійович,
Слов’янський державний педагогічний університет,
професор кафедри загального та російського
мовознавства і теорії та історії літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мацюк Галина Петрівна,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка,
професор кафедри загального мовознавства

кандидат філологічних наук, доцент
Познанська Віра Дмитрівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри української мови
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра української мови
Захист відбудеться “ 19 ” січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “ 14 ” грудня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к. філол. н., доцент М.О. Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Праці А.Ю.Кримського (1871 – 1942) посідають одне з найвизначніших місць у розвитку філологічної науки кінця XIX ст. – першої половини XX ст. Відомо, що вчений плідно досліджував фонетичні і морфологічні особливості української мови. Тому проблема вивчення історії української мови в концепції А.Ю.Кримського є важливою і цікавою для лінгвістичної історіографії. Розв’язання її є перспективним. Водночас немає лінгвоісторіографічних робіт, безпосередньо пов’язаних з цією проблематикою в цілому. Бракує спеціальних праць, присвячених усебічному аналізу наукових тверджень А.Ю.Кримського в галузі історичної фонетики і морфології української мови. Не повністю розкритим залишається питання спільнослов’янського глотогенезу в інтерпретації дослідника.
Вагомим кроком у пізнанні та науково-критичному вивченні багатогранної спадщини А.Ю.Кримського є видання в 1973 р. його творів у п’яти томах. В основу п’ятитомника покладено тематичний принцип: у кожному томі зібрано в хронологічному порядку твори з певної галузі літературно-художньої творчості чи науки (літературознавства, мовознавства, фольклористики, етнографії, орієнталістики). Лінгвістичні праці А.Ю.Кримського з питань української, російської, інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків уміщено в третьому томі.
У 1974 р. було видано книгу “А.Ю.Кримський – україніст і орієнталіст” (книга містить матеріали ювілейної сесії до 100-річчя з дня народження вченого).
Наукова, літературно-художня, епістолярна спадщина А.Ю.Кримського – велика за обсягом і цінна своїм пізнавальним, естетичним, культурно-громадським змістом.
Мовознавець широкого профілю, А.Ю.Кримський інтенсивно працював над проблемами слов’янської філології, його цікавила українська граматика, лексикологія і лексикографія, діалектологія, український правопис, українське літературознавство, фольклористика та етнографія.
Визначним явищем у галузі україністики кінця XIX ст. – початку XX ст. стала оригінальна праця А.Ю.Кримського “Украинская грамматика” у двох томах (1907 – 1908), що відзначається багатством матеріалу, цікавими спостереженнями, використанням багатьох історичних джерел, порівняннями фактів української мови з відповідними фактами слов’янських та інших індоєвропейських мов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В НАУКОВІЙ КОНЦЕПЦІЇ А.Ю.КРИМСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок