Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПЕДЕВТИКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

ПРОПЕДЕВТИКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

Назва:
ПРОПЕДЕВТИКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
Малишевський Олег Володимирович
УДК 6(07):373.62
ПРОПЕДЕВТИКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Дорошенко Юрій Олександрович,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії навчання інформатики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Інститут перспективних технологій,
економіки і фундаментальних наук
Вінницького державного педагогічного університету
ім. Михайла Коцюбинського, директор;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Левченко Григорій Євменович,
АПН України, Вчений секретар.
Захист відбудеться “13” жовтня 2007 р. о 12оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України за адресою: 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “12” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________ І.С.Голіяд


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Загальновизнаним є значення культури в процесі успішної соціалізації людини, у її цілісному розвитку. Але до цих пір ще не приділяється достатньо уваги теоретико-методичним аспектам розроблення цієї проблеми, зокрема, врахуванню зв’язку культури, її певної трансформації, із розвитком техніки, сучасним технокультурним процесом, дизайн-діяльністю, формуванню інформаційної культури (ІК) особистості на заняттях з трудового навчання і художньої праці. У даний час виникли суперечності між категорією індивідів, ІК яких формується під впливом інформаційних технологій і відбиває нові зв’язки і відносини інформаційного суспільства, і категорією індивідів, ІК яких визначається за традиційними підходами. Це створює різні рівні якості діяльності людей при однакових витратах сил і часу, тягне об’єктивну несправедливість, що пов’язана зі зниженням можливостей творчого прояву одних суб’єктів у порівнянні з іншими.
Інформаційна культура розглядається нині як необхідний атрибут і продукт освіти, як засіб для ознайомлення з різними типами професій: людина – природа, людина – техніка, людина – людина, людина – знакові системи, людина – художні образи. Інформаційна культура у зазначеному професійному аспекті ґрунтується на проектно-технологічному підході до розв’язання проблем освітньої галузі “Технології” у загальноосвітній школі. На основі проектно-технологічного підходу до розв’язання завдань з трудового навчання (ТН) забезпечується формування творчої особистості учня, здатність самостійно ставити і успішно розв’язувати завдання. Формування творчої особистості для різних професійних напрямів трудової діяльності повинно здійснюватися не тільки традиційними засобами і умовами ТН в загальноосвітній школі. Саме тому педагоги відшуковують шляхи адаптації сучасних засобів проектування і технологій до занять з ТН, відшуковують ефективні способи пропедевтики ІК учнів.
Одним із головних завдань сучасної школи є формування готовності молоді до життя в інформаційному суспільстві. Сьогодні учень повинен засвоювати знання про основи інформаційного обміну, про способи накопичення, збереження і передачі інформації різного типу, формувати уміння виокремлювати з інформаційного потоку лише необхідні знання, набувати навичок їх цілеспрямованого застосування. Іншими словами, учні повинні навчитись такій технології, завдяки якій розв’язання будь-якої задачі відбуватиметься на основі колективного знання. Ці знання, уміння й навички, на наш погляд, розкривають сутність поняття інформаційна культура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОПЕДЕВТИКА ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ 5–7 КЛАСІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ І ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок