Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ

ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТРОЩИНСЬКИЙ ПАВЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 339.92 (470.3) (048)
ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ КРАЇН
ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ
08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник Шевченко Володимир Юліанович
кандидат економічних наук, доцент
кафедри міжнародної економіки
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: Румянцев Анатолій Павлович
доктор економічних наук, професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Жаліло Ярослав Анатолійович
кандидат економічних наук, завідувач
відділу економічної та соціальної стратегії
Національного інституту стратегічних
досліджень
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ глобалістики, геоекономіки і геополітики, м. Київ
Захист відбудеться “14” червня 2006 р. о “червня” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. .
Автореферат розісланий “27” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлюється характером та особливостями розвитку сучасного світового господарства і міжнародних економічних відносин. Зокрема, прискорення міжнародної економічної інтеграції, перш за все європейської, стає важливою складовою глобалізації та призводить до формування суспільств якісно вищого рівня щодо традиційних національних держав. Стрімкий розвиток європейських інтеграційних процесів, розширення Європейського Союзу (ЄС) на Схід та виникнення у зв’язку з цим якісно нової геоекономічної та геополітичної ситуації на континенті – все це диктує необхідність вивчення умов, факторів та результатів зазначених вище явищ та тенденцій.
Основним завданням для України нині є проведення такої економічної політики, яка б сприяла підвищенню якості життя населення. Головним орієнтиром такої якості життя виступає саме ЄС. У зв’язку з цим для нашої держави, яка продовжує реалізацію стратегії приєднання до Євросоюзу і має намір істотно поліпшити результативність цього процесу, особливої актуальності набуває вивчення економічної складової євроінтеграційного досвіду країн Центральної і Східної Європи (ЦСЄ), зокрема, Польщі, Угорщини та Чехії.
Ці країни були вибрані базою для дослідження не випадково. Вони мали певною мірою схожу на українську структуру економіки перед початком ринкових перетворень; здійснили найуспішніше реформування економіки з-поміж інших країн ЦСЄ і є безпосередніми сусідами України, мають з нею багаторівневі економічні відносини та стимулюють її європейський напрям інтеграції.
Теоретичне висвітлення процесів регіональної, зокрема європейської, інтеграції знайшло відображення у багатьох різнопланових наукових працях. Це пояснюється насамперед розмаїттям дисциплінарних підходів до ідентифікації предмета дослідження, що становлять базу для аналізу інтеграційних процесів. Так, як економічне явище міжнародна інтеграція досліджувалась у працях М. Аллє, Б. Балаші, Г. Кремера, А. Мюллер-Армака, Г. Мюрдаля, Ф. Перру, А. Предоля, В. Репке, Я. Тімбергена та ін. Як політичний феномен цю проблему аналізували А. Етзоні, Д. Мітрані, А. Спінеллі, Е. Хаас та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок