Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВІСТЕВА ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО. ТИПИ НАРАЦІЇ

ПОВІСТЕВА ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО. ТИПИ НАРАЦІЇ

Назва:
ПОВІСТЕВА ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО. ТИПИ НАРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КАЧМАР ВІРА МИХАЙЛІВНА
УДК: 82 – 1/ –9
ПОВІСТЕВА ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО. ТИПИ НАРАЦІЇ
10.01.01. – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української літератури Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Ткачук Микола Платонович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
професор кафедри історії української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої української літератури;
кандидат філологічних наук
Лисенко Наталія Олексіївна,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, науковий співробітник
відділу української літератури ХХ ст.
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені
Юрія Федьковича, Міністерство
освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться 26 січня 2007 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 25 грудня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток українського письменства ХХ ст. позначений розмаїттям естетичних систем, художніх моделей світу, стильових і жанрових відкриттів. Проте функціонування літератури відбувалося у складних умовах „двоколійного” (Ю.Лавріненко) літературного процесу, який розгортався (після поразки УНР) і в радянській Україні, і в Західній Україні, яка до 1939 року була окупована Польщею, а також у діаспорі. В радянському метакритичному дискурсі творчість багатьох письменників, які сповідували самодостатність мистецтва слова, спотворювалась, замовчувалась, з ідеологічних міркувань заборонялась, оголошувалась „класово ворожою”, а митців наділяли прикрими й несправедливими ярликами. В коло „проскрибованих” письменників потрапив і Богдан Лепкий як автор знаменитого роману-епопеї „Мазепа”, талановитий поет, новеліст, повістяр, романіст, історик літератури, критик, чий внесок в українську культуру дуже вагомий і помітний. Його творчість викликала живий інтерес у зв’язку з процесами національної самоідентифікації і консолідації, які посилились у 90-і роки ХХ ст., закономірно спонукали відновити цілісну та єдину картину нашої культури й літератури зокрема. Повернення спадщини Б. Лепкого, освоєння його художнього досвіду, застосування інноваційних методологій українським літературознавством кінця ХХ – початку ХХІ ст. до аналізу його текстів протікає інтенсивно і тепер, набуваючи якісного переходу від інформаційного нагромадження донедавна недоступного фактичного матеріалу (текстів автора, його літературно-критичної рецепції) й ознайомлення з ним широкого читацького загалу, до докладного висвітлення глибин естетичної системи митця, його жанрового репертуару, поетикальних вимірів творчості.
На наш погляд, у проблематиці сучасної науки про літературу діє передбачена Уласом Самчуком „невловима ґравітація абсолютної справедливості”, яка не тільки повертає українській літературі імена, твори, а й дає можливість по-новому збагнути оригінальність жанрової, стильової, наративної мистецьких систем, фахово проаналізувати творчий доробок Б.Лепкого, в якому особливо виділяються повісті, які представляють широкі можливості для літературознавчої інтерпретації, сприяють збагнути жанровотворчі новаторські відкриття повістяра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОВІСТЕВА ТВОРЧІСТЬ БОГДАНА ЛЕПКОГО. ТИПИ НАРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок