Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ НОВОГО СПОСОБУ НАВИВАННЯ КАНАТІВ БІЖУЧИМИ ВИТКАМИ ТЕРТЯ НА БАРАБАНИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ МАШИН

ОБҐРУНТУВАННЯ НОВОГО СПОСОБУ НАВИВАННЯ КАНАТІВ БІЖУЧИМИ ВИТКАМИ ТЕРТЯ НА БАРАБАНИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ МАШИН

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ НОВОГО СПОСОБУ НАВИВАННЯ КАНАТІВ БІЖУЧИМИ ВИТКАМИ ТЕРТЯ НА БАРАБАНИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,97 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СОЛОМЕНЦЕВ КОСТЯНТИН АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 622.673.14.62-592.2
ОБҐРУНТУВАННЯ НОВОГО СПОСОБУ НАВИВАННЯ КАНАТІВ БІЖУЧИМИ ВИТКАМИ ТЕРТЯ НА БАРАБАНИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ МАШИН
Спеціальність 05.05.06 – „Гірничі машини”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у ВАТ “Науково-дослідний інститут гірничої механіки ім. М. М. Федорова” (НДІГМ ім. М. М. Федорова).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Дворніков Володимир Іванович, професор кафедри гірничозаводського транспорту і логістики Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Білобров Віктор Іванович, головний науковий співробітник Інституту транспортних проблем і технологій „Трансмаг” НАН України, м. Дніпропетровськ;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ільїн Сергій Ростиславович, завідувач лабораторії проблем діагностики і випробувань обладнання шахтних підйомних комплексів Інституту геотехнічної механіки НАН України ім. М.С. Полякова, м. Дніпропетровськ.
Провідна установа: Донецький державний науково-дослідний, проектно – конструкторський і експериментальний інститут комплексної механізації шахт “Дондіпровуглемаш”, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 14 ” жовтня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.05 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1-й навч. корп., ВАЗ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2-й навч. корп.)
Автореферат розісланий “ 8 ” версня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05
доктор технічних наук, професор Кондрахін В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним з найбільш ефективних шляхів вирішення проблеми збільшення вантажопідйомності машин для неглибоких шахт є розробка нового способу навивання каната на барабан підіймальної машини – з “біжучими” витками тертя. Установка з “біжучими” витками тертя становить звичайну підіймальну машину, барабан якої охоплено декількома витками тертя каната, до обох кінців якого приєднана відповідна підіймальна посудина. Такі підіймальні системи мають позитивні якості барабанних і фрикційних установок – надійність в експлуатації і високу продуктивність.
Проблема створення високопродуктивних підіймальних установок (з різницею статичних натягів канатів до 500кН) для неглибоких шахт (до 800м), що пов'язана із запропонованим новим способом навивання канатів на барабан, вимагає розробки принципово нових схем шахтного підйому, копрових шківів, підвісних пристроїв, створення математичної моделі динаміки підіймальної установки, обладнаної машиною з “біжучими” витками тертя, з метою наукового обґрунтування основних її параметрів – кількості канатів і витків тертя залежно від вантажопідйомності скіпів і висоти підйому. Таке завдання ставиться вперше, як і вперше в практиці шахтного підйому пропонується новий спосіб доставки вантажу машинами з “біжучими” витками тертя.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в лабораторії устаткування шахтного підйому відповідно до тематичних планів робіт науково-дослідного інституту гірничої механіки ім. М. М. Федорова у рамках головної теми “Провести пошукові дослідження з удосконалення і створення нових підіймальних установок” (державний реєстраційний № ).
Мета дисертаційної роботи – наукове обґрунтування нового способу навивання канатів на барабан шахтної підіймальної машини з “біжучими” витками тертя, що забезпечує безпечну експлуатацію неврівноважених одноканатних і багатоканатних систем і підвищення їхньої продуктивності.
Для досягнення мети поставлено й розв’язано такі завдання:
- дослідити залежності роботи, яка здійснюється підіймальним канатом, від схем підйому для однокінцевих, врівноважених двокінцевих фрикційних і неврівноважених двокінцевих підіймальних установок з “біжучими” витками тертя;
- встановити залежність вантажопідйомності установки з “біжучими” витками тертя від кількості канатів і витків тертя;
- з’ясувати залежності спектральних характеристик коливань підіймальних систем з “біжучими” витками тертя від інерціальних параметрів копрових шківів;
- створити експериментальний зразок підіймальної машини з “біжучими” витками тертя на діючій підіймальній установці і провести комплекс досліджень з метою утвердження ідеї і верифікації теоретичних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ НОВОГО СПОСОБУ НАВИВАННЯ КАНАТІВ БІЖУЧИМИ ВИТКАМИ ТЕРТЯ НА БАРАБАНИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок