Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Локалізація та знешкодження стічних вод, забруднених сполуками хрому, кадмію та цинку

Локалізація та знешкодження стічних вод, забруднених сполуками хрому, кадмію та цинку

Назва:
Локалізація та знешкодження стічних вод, забруднених сполуками хрому, кадмію та цинку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
САГАЙДАК ІРИНА СТЕПАНІВНА
 
УДК 66.065:621.039
Локалізація та знешкодження стічних вод, забруднених сполуками хрому, кадмію та цинку
Спеціальність 21.06.01 – Техногенна безпека держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному технічному університеті України “
Київський політехнічний інститут”
Міністерство освіти і науки України
на кафедрі целюлозно-паперових виробництв та промислової екології,
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Гомеля Микола Дмитрович,
Національний технічний університет України “КПІ”,
кафедра технології целюлозно-паперових виробництв
та промислової екології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Підліснюк В.В.,Міжрегіональна академія управління персоналом, с.н.с.
доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Донченко М.І.Національний технічний університет України "Київський
політехнічний інститут", с.н.с.
 
 
Провідна організація: Державний університет "Львівська політехніка", кафедра хімічної інженерії та промислової екології
Захист відбудеться “20”_листопада 2000 року о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, прос. Перемоги 37, корп.21, ауд.212.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету України “КПІ”.
Автореферат розісланий 19 жовтня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05,
кандидат технічних наук, професор В.Я. Круглицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не дивлячись на гостру кризу в економіці України, що супроводжується різким спадом виробництва протягом останнього 10-річчя, об'єми забруднених стоків значно зросли. У 1998 році вони досягли 4.1 млрд. м3, тоді як у 1990 році їх об'єм складав 0.47 млрд. м3. Майже чверть від загального об'єму забруднених вод надходило у водойми без будь-якого очищення.
Понад 90% неочищених стічних вод припадають на промислово розвинуті регіони: Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Одеську, Херсонську, Миколаївську області та м. Київ. Близько половини цих стоків мають промислове походження. Значна частина їх забруднена важкими металами, які належать до головних і одних із самих небезпечних забруднювачів. Існуючі сьогодні на підприємствах України технологічні лінії очистки стоків від важких металів не забезпечують необхідного ступеню очищення води; її повторне використання, супроводжується втратою цінних компонентів, утворенням значних об'ємів токсичних шламів, які складно переробляти. Застосування іонообмінних технологій в процесах очистки промивних стічних вод гальванічних виробництв – це шлях до повного вилучення важких металів або їх сполук із води у вигляді, сприятливому для повторного використання, створення замкнутих циклів водокористування.
Реалізація іонообмінної технології, в класичному варіанті, при очищенні об'єднаних потоків дозволяє раціонально використовувати воду, забезпечує високу ефективність промивки деталей, проте, супроводжується накопиченням кислих та лужних регенераційних розчинів, утилізація яких також призводить до утворення токсичних шламів та втрати цінних компонентів.
Тому, актуальним на сьогодні є створення локальних іонообмінних установок для вилучення важких металів з окремих потоків промивних вод, експериментальне підтвердження основних принципів компоновки технологічних схем таких установок в залежності від іонного складу води, вивчення процесів десорбції іонів металів з іонітів, досягнення їх максимальної ефективності, зручності переробки регенераційних розчинів, створення ефективних технологій вилучення цінних компонентів у вигляді, зручному для повторного використання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати досліджень частково увійшли у держбюджетну тему науково-дослідної роботи “Розробка екологічно чистої технології вилучення з води та утилізації важких металів” (д/б № 2192).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Локалізація та знешкодження стічних вод, забруднених сполуками хрому, кадмію та цинку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок