Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС У РОМАНАХ Ж.-М. Г. ЛЕ КЛЕЗІО ТА ТАГАРА БЕН ДЖЕЛУНА

МІФОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС У РОМАНАХ Ж.-М. Г. ЛЕ КЛЕЗІО ТА ТАГАРА БЕН ДЖЕЛУНА

Назва:
МІФОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС У РОМАНАХ Ж.-М. Г. ЛЕ КЛЕЗІО ТА ТАГАРА БЕН ДЖЕЛУНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ
М’ЯСТКІВСЬКА ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 821.133:82-343
МІФОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС У РОМАНАХ
Ж.-М. Г. ЛЕ КЛЕЗІО ТА ТАГАРА БЕН ДЖЕЛУНА
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, професор
Жлуктенко Наталія Юріївна,
професор кафедри зарубіжної літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Фесенко Валентина Іванівна,
професор, зав. кафедри теорії та історії світової літератури Київського лінгвістичного університету;
кандидат філологічних наук, доцент
Нікітіна Ірина Михайлівна,
доцент кафедри філологічної та культурологічної підготовки журналістів Дніпропетровського національного університету.
Провідна установа – Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “16” грудня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 64; т. 239-32-34).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий “14” листопада 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Гаєвська Н. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У процесі всього історичного розвитку західноєвропейська література постійно зберігала генетичні й типологічні зв’язки з міфологічною спадщиною первісних епох, однак у її еволюції важливе місце належало процесу деміфологізації. Проте література ХХ століття засвідчує тенденцію до реміфологізації, значно масштабнішої у порівнянні з попередніми епохами.
Почуття відчуження й абсурдності буття у механістичному світі, розчарування у прогресі й у позитивістських шляхах освоєння дійсності, спричинені суспільно-історичними процесами й потрясіннями першої половини ХХ ст., привели багатьох європейських письменників до прагнення осмислити духовні процеси, які відбуваються, й повернути втрачене гармонійне світовідчуття, що сприяло їхнім пошукам у царині міфотворчості. За словами відомого дослідника міфів Мірчі Еліаде, “розуміння міфу колись вважатиметься одним із найкорисніших відкриттів ХХ ст.”
Міфологічний дискурс виявився зручним кодом для опису природи і суспільства завдяки властивим йому символічності, цілісності світосприйняття, космізуючому значенню. Як свідчить Мірча Еліаде, “в літературі більше, ніж в інших мистецтвах, помітний бунт проти історичного часу, бажання виявити й знайти інші часові ритми, ніж ті, в межах яких ми вимушені жити і працювати”2, що є проявом міфологічного мислення. Так міф, навіть літературний, виступає способом вирішення екзистенційних проблем, а у ХХ ст. ще й забезпечує плідне поєднання давньої міфологічної спадщини із сучасною інтелектуальною думкою.
Французькі письменники-модерністи часто знаходили у паралелях із християнською чи античною міфологією первісні мотиви людських доль, вчинків, характерів і надавали традиційним мотивам осучаснених форм та інтерпретацій (пригадаймо, принаймні, драматургію Ж. Жіроду, Ж. Кокто, Ж. Ануя, Ж.-П. Сартра та відоме есе А. Камю “Міф про Сізіфа”).
В умовах поглиблення процесів дегуманізації суспільства й культурного життя, загальної уніфікації й глобалізації міфологізм у французькій літературі другої половини ХХ ст. залишається важливим естетичним і світоглядним елементом художнього дискурсу. Найяскравіше він проявляється у жанрі роману. Часто міфопоетика слугує французьким авторам не стільки способом відтворення глобальної моделі світу (як у творах модерністів), скільки засобом акцентування конкретних чи навіть індивідуальних колізій за допомогою міфологічних схем і образів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІФОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС У РОМАНАХ Ж.-М. Г. ЛЕ КЛЕЗІО ТА ТАГАРА БЕН ДЖЕЛУНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок