Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ідея української державності в історії вітчизняної політичної думки (від витоків до початку ХХ сторіччя)

Ідея української державності в історії вітчизняної політичної думки (від витоків до початку ХХ сторіччя)

Назва:
Ідея української державності в історії вітчизняної політичної думки (від витоків до початку ХХ сторіччя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,06 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Салтовський Олександр Іванович
УДК 321.013 (477):341.218.001.1(091)"10/19"
Ідея української державності в історії вітчизняної політичної думки
(від витоків до початку ХХ сторіччя)
23.00.01 –теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант доктор філософських наук, професор
Шляхтун Петро Панасович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Горбатенко Володимир Павлович, Інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України, провідний науковий співробітник відділу історико-правових досліджень
доктор політичних наук, старший науковий співробітник
Левенець Юрій Анатолійович,
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, заступник директора
доктор філософських наук, професор,
Огородник Іван Васильович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри історії української філософії та культури
Провідна установа
Київський національний університет будівництва і архітектури МОН України, кафедра політичних наук, м.Київ.
Захист відбудеться 20 жовтня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "18" вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Державотворчі процеси, що розгорнулися в Україні в останнє десятиріччя ХХ століття, супроводжувалися значним зростанням в суспільстві інтересу до свого історичного минулого, проблем становлення і розвитку вітчизняної політичної думки. Інтерес науковців, в першу чергу політологів та істориків, а також політичної еліти країни з розвитком державотворчих процесів все більше концентрувався на питаннях концепцій української державності, адже саме в них формулювались ідеї та програми політичних дій, аналіз яких мав би допомогти не повторювати помилок минулого та віднайти ті соціально-політичні орієнтири розвитку суспільства, що найбільш повно відповідали б національним традиціям та політичному менталітету.
Українська державність має тривалу історію. Ще більш тривалою є історія бездержавного, поневоленого існування українського етносу. Спогади про минулу державну велич, прагнення її відродити постійно спонукали до теоретичних пошуків шляхів та форм втілення віковічної мрії. Ці теоретичні побудови часто лягали в основу практичних дій і зумовлювали чи то наближення, чи то віддалення реалізації ідеї самостійного державно-політичного існування.
Ідея державності, шляхи та засоби боротьби за її реалізацію, пошук оптимальних форм організації влади, аналіз причин, що призводили до втрати Україною державно-політичної самостійності, були центральними проблемами української політичної думки на всіх історичних етапах її розвитку.
Аналіз розвитку ідеї української державності в останні десятиріччя був об’єктом дослідження вітчизняних вчених. Однак більшість праць охоплювала лише певні періоди, теоретичні побудови окремих мислителів чи висвітлювала цю ідею в контексті інших наукових проблем. Найбільш досліджуваним періодом є політична думка другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. В той же час практично відсутні праці, в яких розглядалися б еволюція ідеї української державності від початків її формування, що утруднює створення цілісної картини та більш грунтовне розуміння специфіки політичного процесу в сучасній Україні.
Звернення сучасних дослідників до накопиченого протягом століть досвіду, політико-теоретичних напрацювань вітчизняних теоретиків по-літичної думки дозволяє сучасному українському суспільству, політич-ним лідерам, державній владі віднайти й адекватніше зрозуміти глибин-ні причини багатьох сучасних політичних процесів, не повторювати помилок минулого, будувати сучасну українську державу із врахуван-ням політичних традицій та національного політичного менталітету, що сформований тривалим історичним процесом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Ідея української державності в історії вітчизняної політичної думки (від витоків до початку ХХ сторіччя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок