Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОМАСООБМІН в ПЕРЕХРЕСНОТОЧНИХ контактних апаратах із сітчастими насадками

ТЕПЛОМАСООБМІН в ПЕРЕХРЕСНОТОЧНИХ контактних апаратах із сітчастими насадками

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН в ПЕРЕХРЕСНОТОЧНИХ контактних апаратах із сітчастими насадками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
Лебедь Наталія Леонідівна
УДК 536.423.1
ТЕПЛОМАСООБМІН в ПЕРЕХРЕСНОТОЧНИХ контактних
апаратах із сітчастими насадками
05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі атомних електричних станцій та інженерної теплофізики Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Письменний Євген Миколайович,
НТУУ „КПІ”, декан теплоенергетичного факультету, завідувач кафедри атомних електростанцій та інженерної теплофізики |
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Василенко Сергій Михайлович,
Національний університет харчових технологій
МОН України, завідувач кафедри теплотехніки
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
П’ятничко Олександр Іванович,
інститут газу НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу по переробці та транспортуванню газу
Провідна установа: | Інститут технічної теплофізики НАН України,
м. Київ
Захист дисертації відбудеться 13 червня 2006 року о 1500 годині на засіданні вченої ради Д26.002.09 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий „ 11 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ В.І. Коньшин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найбільш ефективних типів тепломасообмінних апаратів є контактні апарати насадкового типу, в яких потік газового теплоносія взаємодіє з гравітаційно стікаючою по елементах насадки плівкою рідини. Найважливішою перевагою таких апаратів є можливість скорочення тривалості технологічних процесів при одночасному збільшенні потоків взаємодіючих середовищ, вони стабільно працюють в умовах підвищеного тиску і розрідження, мають малі інерційність та аеродинамічний опір, відрізняються розвинутою поверхнею контакту, порівняно прості у виготовленні й експлуатації. Ці переваги плівкових апаратів і обумовлюють їхнє широке використання в багатьох галузях промисловості.
Необхідність підвищення конкурентноздатності технологічного устаткування вимагає удосконалювання плівкових апаратів шляхом інтенсифікації процесів переносу в них, створення більш точних і універсальних методик їхнього розрахунку, що неможливо без глибокого вивчення особливостей процесів тепло- і масообміну при контакті плівки рідини і газу.
Основним елементом контактних тепломасообмінних апаратів насадочного типу є насадка, на поверхні якої протікають процеси тепло- і масообміну. Насадка повинна мати розвинену поверхню при великому вільному об'ємі, забезпечувати рівномірність підведення і розподілу рідини і газу. Найбільш практичний інтерес представляють насадки, в яких реалізуються пасивні методи інтенсифікації процесів тепломасообміну. До таких насадок відносяться сітчасті насадки (виготовлені із сітчастого матеріалу) або насадки у вигляді пакету пластин із сітчастим покриттям, що мають ряд переваг у порівнянні з іншими типами насадок: у них забезпечується найбільш рівномірний розподіл рідини по поверхні контакту, а також рівномірне поле температур у плівці; такі насадки розширюють діапазон режимних параметрів при примусовій течії теплоносіїв, розвивають поверхню теплообміну, забезпечують малий аеродинамічний опір і мають відносно малі габарити.
У процесі запуску й аварійної зупинки тепломасообмінного апарата можливе виникнення перехідного режиму охолодження рідини від примусової до природної конвекції. Це призводить до зміни умов протікання процесів тепло- і масообміну в елементах насадки, а отже, до зміни параметрів теплоносіїв на виході з апарата.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН в ПЕРЕХРЕСНОТОЧНИХ контактних апаратах із сітчастими насадками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок