Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

Загрузка...

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ / сторінка 10

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Отримані результати дозволили зробити наступні висновки:
- швидкість сушіння у стеблах зі сторони подачі сушильного агента коливається в межах 1,5 %/год і при цьому існує різниця у швидкості видалення вологи як по діаметрі зразка, так і довжині стебел. Вона зростає до 2,5% в окремих періодах і залежить від щільності зразка;
- середня швидкість сушіння при збільшенні висоти шару до величини, рівної трьом довжинам стебел льону-довгунця, не залежить від температурного режиму і становить 0,70...0,90 %/год;
- особливої уваги заслуговує метод коливного температурного процесу, коли за аналогічний період можна досягнути зниження вологості у зразку, найближчому до подачі сушильного агента; при цьому інтенсивність процесу очевидна у третьому циклі “нагрівання-охолодження” і може зростати до максимального можливого значення;
- відлежування стебел льону-довгунця дозволяє зробити перерозподіл вологості у рулоні як з діаметром, так і довжиною стебла, що загалом веде до зниження енергетичних витрат. Аналогічний вплив на переміщення вологи у матеріалі має дія атмосферного повітря.
Отже, проведені дослідження обумовили оптимізацію процесу сушіння сформованих зразків із стебел льону-довгунця з елементами методу протитечії при поперемінній подачі сушильного агента та атмосферного повітря. Періоди нагрівання дорівнювали періодам подачі атмосферного повітря, у який входив також час на переміщення зразків. У якості функції відгуку було вибрано середнє значення кінцевої вологості стебел льону-довгунця у зразках W1, W2, W3%. Змінними факторами були початкова вологість Wп, %, тривалість сушіння зразка по всій довжині стебла t, хв, температура сушильного агента і атмосферного повітря tн і tо С та щільність рулону ?р, кг/м3.
На основі оброблених статистичних даних багатофакторного експерименту отримано наступні рівняння регресії:

На основі рівнянь (24) - (26) були побудовані поверхні відгуку та їх двомірні січення для трьох сформованих зразків стебел льону-довгунця. Аналіз отриманих результатів підтвердив теоретичні залежності, згідно з якими для капілярно-пористих тіл із великою розвинутою поверхнею з метою зниження енергетичних витрат доцільно застосовувати елементи методу протитечії. В іншому випадку вологість першого зразка стебел льону-довгунця зі сторони подачі сушильного агента стає меншою кондиційної (Wкон = 19%), а в окремих випадках до Wк = 8…9 % при початковій вологості 50 %. Тому забезпечення вказаних режимів сушіння дозволяє зменшити час періодів нагрівання і охолодження до ?=10 хв. Крім цього, значний вплив на інтенсивність сушіння має щільність рулону. Так, при зменшенні щільності на 20%, інтенсивність сушіння на середніх рівнях зростає на 5…6%, особливо у початковий момент сушіння і найбільш віддаленому рулоні від джерела сушильного агента.
При проведенні тривалих теоретичних і експериментальних досліджень, з метою підтвердження гіпотези про можливість використання результатів досліджень процесів сушіння продуктів льону-довгунця для створення універсальних машин, проводився порівняльний аналіз результатів зниження вологості у насінні цукрових буряків та кукурудзи в качанах (рис.16). Метою порівняльного аналізу було встановлення загальної тенденції зниження вологості сільськогосподарських матеріалів при сталих параметрах сушильного агента, його швидкості і температури.
Багатоваріантні дослідження із даними матеріалами вказують на можливість інтенсифікації процесу шляхом підвищення температури сушильного агента вище гранично допустимої, що обумовлено їх будовою.
За результатами досліджень узагальнено процес сушіння неоднорідних рослинних матеріалів у нерухомому шарі. Необхідно відмітити, що інтенсивність видалення вологи відбувається на глибину зони сушіння, яка не перевищує 0,4 м. Найбільш інтенсивне видалення відбувається у зоні контакту матеріалу із сушильним агентом і прилеглих до неї плоских шарах. Тому дане явище вимагає пошуку технічних рішень для зменшення висоти hк матеріалу, що підлягає вивантаженню після досягнення кондиційної вологості при використанні елементів методу протитечії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок