Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ / сторінка 11

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
За інтенсивністю вологовіддачі рослинні матеріали можна поділити на дві групи: 0-5% та 5-10%.
Необхідно також відмітити, що у випадках підвищеного вологовмісту в окремих сільськогосподарських матеріалах можливе зволоження верхніх шарів на 1 – 2 % (рис.16). Порівняльний аналіз аналогічних кривих при дослідженні процесів сушіння даних матеріалів з елементами методу протитечії вказує на відсутність даного явища.
У п’ятому розділі ”Напрямки вдосконалення технології та засобів механізації сушіння рослинних матеріалів у нерухомому шарі з елементами методу протитечії ” на основі аналізу кращих взірців вітчизняної і закордонної сушильної техніки та висновків, отриманих в результаті проведених досліджень, визначені основні шляхи вдосконалення сушильної техніки.
Головним напрямком зниження енергетичних витрат є вдосконалення технологічних процесів збирання та післязбирального обробітку рослинних матеріалів. Для неоднорідних матеріалів, у тому числі вороху льону, таке вдосконалення полягає у його розділенні на фракції. Досягти позитивного ефекту при сушінні качанів кукурудзи можна шляхом поділу їх на частинки довжиною близькою до середнього діаметру. Включення наведених операцій у процес післязбирального обробітку забезпечує універсалізацію сушарок.
Зниження енерго- і матеріалоємності процесу досягається також удосконаленням конструкцій механізмів завантаження-вивантаження сушарок. Автором розроблено широку гаму конструкцій завантажувальних пристроїв для укладання різних за складом сільськогосподарських матеріалів у сушильні камери, в тому числі з операцією сепарації. Розроблений також вивантажувальний механізм із зменшеною в чотири рази масою у порівнянні з аналогами, призначений для вивантаження із карусельних протитечієвих сушарок волокнистих сільськогосподарських матеріалів. Дане технічне рішення вирішує комплекс інженерних задач, які полягають у максимальному використанні корисної площі сушарки. При цьому усувається недолік утворення “мертвого” шару матеріалу на днищі сушильної камери.
Комплектація сушильної камери вузлами, технічні рішення яких описані вище, забезпечують можливість створення універсальної карусельної сушарки для сільськогосподарських рослинних матеріалів різної продуктивності. Вказані рішення знижують енергоємність виконання окремих операцій у 2...3 рази.
Проведені дослідження вказують на необхідність максимальної реалізації методу протитечії у сушарках сільськогосподарського призначення. З цією метою розроблені конструкції сушарок, які поряд із застосуванням елементів методу протитечії передбачають можливість зменшення їх габаритів для транспортування, максимальну автоматизацію процесу сушіння, а також універсалізацію пересувних сушарок.
Особливі труднощі виникають при застосуванні елементів методу протитечії в сушарках сформованих стеблових тіл у рулонах. Розроблена сушарка рулонів дозволяє використовувати сили гравітації для переміщення рулонів, реалізувати коливний температурний процес та відлежування рулонів у сукупності з елементами методу протитечії при їх сушінні.
Експериментальними дослідженнями було встановлено, що при певному взаємному розміщенні двох фракцій вороху льону (ворох насіння льону та плутанини) досягається інтенсифікація процесу сушіння підвищенням температури сушильного агента. Для реалізації на практиці отриманого результату запропонована конструкція конвеєрної сушарки, яка забезпечує сепарацію, паралельне сушіння плутанини та вороху насіння льону. При цьому сушіння складників відбувається в два етапи.
Запропоновано пункт сушіння продуктів льону-довгунця з використанням причепів-сушарок та сонячних колекторів для підготовки сушильного агента. Здійснений у роботі комплексний підхід до аналізу та дослідження процесів і засобів сушіння рослинних матеріалів вказує на необхідність універсалізації сушильної техніки, перенесення технологій отримання кінцевих видів продукції у господарства із застосуванням максимального рівня механізації і автоматизації виробничих процесів. З цією метою, на основі проведених тривалих досліджень процесів сушіння льону-довгунця розроблено універсальний пункт сушіння сільськогосподарських матеріалів (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок