Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

Загрузка...

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ / сторінка 12

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
17).
Даний пункт включає дві незалежні технологічні лінії зниження вологості вороху та стебел льону у рулонах циліндричної форми. У комплексі передбачено один паливний блок ТБ-1,5 (1). Переобладнаний дифузор сушарки СКМ-1 (2) дозволяє спрямувати сушильний агент у двох напрямах. Для накопичення рулонів, до і після сушіння, сушильне відділення технологічно зв’язане із складським приміщенням 4.
При зниженні вологості вороху льону в процесі його завантаження передбачено сепарацію на механізмі барабанного типу 5. Найбільш зріле насіння в коробочках і вільне насіння льону обмолочують окремо молотаркою-віялкою МВ-2,5А (6) з метою отримання посівного матеріалу. Після сепарації вороху льону плутанина вкладається в сушильну камеру сушарки СКМ-1. Якісне вивантаження плутанини забезпечує запропонований механізм вивантаження 7 в молотарку-віялку МВ-2,5А (8).
Основними факторами, які впливають на ефективність процесу післязбирального обробітку сільськогосподар-ських матеріалів, є:
- вибір компонувальної схеми пункту, яка дозволяє використовувати один паливний блок для двох сушарок різного функціонального призначення;
- можливість використання сил гравітації при переміщенні сформованих стеблових матеріалів у рулони з горизонтальною віссю обертання та елементів методу протитечії в процесі їх сушіння, що веде до значного зниження ресурсовитрат;
- зниження енергоємності технологічного процесу сушіння неоднорідних зв’язаних волокнистих матеріалів в результаті його сепарації на два компоненти: ворох насіння льону та плутанину;
- зниження металоємкості основних вузлів карусельної протитечійної сушарки: завантажувального – у два рази і вивантажувального – у чотири рази.
Універсальність карусельної протитечійної сушарки досягається додатковим встановленням засобів завантаження 9 і 10 механізмів вивантаження при сушінні сипких сільськогосподарських матеріалів.
Проведені виробничі випробування карусельної протитечієвої сушарки з модифікованими механізмами завантаження і вивантаження у господарстві Волинської області при сушінні насіння цукрових буряків підтвердили широкі можливості як самої сушарки, так і методу, у якому реалізуються елементи методу протитечії.
Використання даного методу при сушінні рослинних матеріалів у порівнянні із їх сушінням у нерухомому шарі вигідне з точки зору збереження енергії. Якщо сумарні затрати теплоти, яка необхідна для висушування матеріалу від початкового значення вологовмісту Un до рівноважного Uр прийняти за 100%, то ефективність використання методу протитечії буде характеризуватись показником Еп, який визначається як:
, (27)
де Qк, Qр - кількість теплоти, яку необхідно затратити на зниження в матеріалі вологовмісту від початкового Un до кондиційного Uк і від нього до рівноважного Uр.
Проведені розрахунки за формулою (27) та побудована крива E=f(Un) з наступним накладанням пучка типових кривих зниження вологовмісту (рис.18) матеріалів у товстому нерухомому шарі. Їх аналіз свідчить про ефективність методу протитечії, який характеризується зростанням показника Еn в міру зниження початкового вологовмісту матеріалу, а загальні витрати при цьому зменшуються від 10 до 25 %.
Інтенсифікувати процес зниження вологості матеріалів можна шляхом зменшення його висоти, який видаляється з-під товстого шару. Тоді кожен наступний шар, який потрапляє у зону контакту із сушильним агентом, буде мати вологовміст , а показник Еn, згідно рис.18 буде зростати, якщо початковий вологовміст матеріалу коливається в межах Un=0,23...0,54кг/кг.
При виробництві сільськогосподарської продукції важливо враховувати всі можливі ресурсозатрати, які можна оцінити коефіцієнтом приведених затрат.
Запропонована формула в дисертаційній роботі для його визначення дозволяє встановлювати першочергові задачі, вирішення яких дозволить знизити собівартість продукції.
У шостому розділі ”Інженерна методика розрахунку сушарок неру-хомого шару” наведено методику розрахунку конвективного сушіння рослинних матеріалів і параметрів сушильного агента, представлені залежності для розрахунку сушарок нерухомого товстого шару з елементами методу протитечії та обґрунтовано економічну ефективність використання універсальних пунктів післязбирального обробітку сільськогосподарських матеріалів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок