Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ / сторінка 13

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Складність теплофізичних явищ, які відбуваються при сушінні рослинних матеріалів суттєво ускладнюють проектування сушильної техніки за допомогою аналітичних методів. Так як система, що проектується, змінна в часі, то всі розрахунки, пов’язані із атмосферним повітрям і паливними газами доцільно проводити із використанням I-d діаграми, яку запропонував у 1918 році проф. Л.К.Рамзін.
При встановленому режимі сушіння у будь-якій точці сушильної камери параметри матеріалу і сушильного агента будуть постійними із деяким відхиленням (рис.19). Відомими вважаємо всі вхідні параметри матеріалу і сушильного агента і задаємось вихідною вологістю матеріалу, температурою або вологістю сушильного агента. Інші параметри можна визначити за допомогою наведених у розділі залежностей.
Технологічний процес протитечійних сушарок або сушарок з елементами протитечії характеризується тим, що напрям руху матеріалу і рух сушильного агента протилежні між собою. Інтенсивне видалення вологи у таких сушарках відбувається у зоні контакту сушильного агента і матеріалу та залежить від його висоти шару, який видаляється. Мінімальне значення висоти залежить від конструктивних особливостей вивантажувального механізму, властивостей матеріалу та рівномірності його розміщення у вертикальних і горизонтальних січеннях сушильної камери. Розрахунок параметрів такої сушарки проводиться шляхом визначення вологості матеріалу на висоті, рівній висоті вивантажувального пристрою.
Ефективність сушіння рослинних матеріалів у будь-якому випадку залежить від потенціалу сушильного агента та умов його використання, параметри якого визначаються на основі I-d діаграми (рис.20).
Рівняння теплового балансу сушарки має вигляд:
Qса+ Qпов= Q1+ Q2+ Q3+ Q4+ Q5. (28)
де Q1- тепло необхідне на випаровування вологи, кДж;
Q2- втрати тепла невикористання потенціалу сушильного агента, кДж;
Q3- втрати тепла із матеріалом, кДж;
Q4- втрати тепла із транспортуючими механізмами, кДж;
Q5- втрати тепла через огородження сушарки, кДж.
Кожен із членів правої частини рівняння (28) відображає можливі втрати потенціалу сушильного агента в процесі експлуатації сушарки і відповідно вказує напрямки її подальшого удосконалення.
Запропонований інженерний метод розрахунку конструктивних параметрів пристрою при переміщенні нестандартних вузлів сушарки рулонів (рис.21). Проведені дослідження дозволили отримати диференціальне рівняння другого порядку, а його розв’язок – вибрати необхідні раціональні параметри пристрою.
. (29)
Річний економічний ефект від використання в універсальному пункті сушарок сільськогосподарських матеріалів із сепарацією та сформованих у рулони, з одним паливним блоком ТБ-1,5, в цінах 2002р. становить близько 55тис. грн.
Загальні висновки
1.
У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, які реалізуються у створенні ресурсозберігаючої технології зниження вологості рослинних матеріалів у процесі їх післязбирального обробітку, що забезпечило підвищення енергетичної і технологічної ефективність запропонованих засобів сушіння.
Аналіз теоретичних та експериментальних досліджень зниження вологості неоднорідних рослинних матеріалів вказує на необхідність розробки ресурсозберігаючого, екологічно чистого технологічного процесу їх сушіння і створення машин та засобів його механізації. На основі проведених досліджень та конструкторсько-технологічних робіт сформульовані методи розвязання даної проблеми.
2.
На основі аналітичного аналізу вперше обґрунтовані технологічні схеми зниження вологості неоднорідних рослинних матеріалів з їх підготовкою до укладання в сушильні камери шляхом розділення на дві фракції та використання коливних температурних режимів. За умови зменшення висоти шару матеріалу, який підлягає видаленню з-під товстого шару hкmin0,1м, швидкість сушіння N вороху льону зростає у два рази при зниженні вологості з 45% до 14,5% під дією сушильного агента температурою 45оС і атмосферного повітря 20оС за наступних параметрів процесу: щільність матеріалу 0=450 кг/м3, коефіцієнт теплообміну q=3, відношення об’єму тіла до його поверхні Rv=0,444.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок