Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ / сторінка 9

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Дане явище відслідковується на висоті 0,4 м та 0,8 м (рис.13). Сумарне значення швидкості сушіння у другому циклі склало 2,34%/год на висоті 0,4 м і 2,66% на висоті 0,8 м, що практично не відрізняється від максимальної швидкості при нагріванні матеріалу у початковій стадії зі сторони подачі сушильного агента. Таке явище пояснюється зменшенням градієнту температури по висоті капілярів і його можна використовувати для зниження енергетичних витрат, які йдуть на підготовку сушильного агента в сушарці, у якій реалізовано коливний температурний процес з елементами методу протитечії.
При нагріванні матеріалів в процесі сушіння обовязковим є контроль їх температури. Аналіз побудованих графічних залежностей (рис.14) зміни температури з висотою показав, що температура матеріалу із зростанням висоти знижується. У випадку використання коливного температурного режиму необхідний час у межах 10...20 хв для вирівнювання температур матеріалу і сушильного агента.
Одним із основних факторів, який дозволяє інтенсифікувати процес сушіння, є підвищення температури сушильного агента. Результати перевірки насіння висушеного вороху льону на енергію проростання та схожість показують, що для випадку короткотривалого (до 20 хв) підвищення температури сушильного агента до 85?С вона суттєво не впливає на схожість насіння як з висотою, так і по площі загального товстого шару. Таке явище пояснюється тим, що кожна насінина має захист від прямої дії температури сушильного агента у вигляді коробочки.
Аналіз кривих сушіння (рис.15) дозволяє стверджувати, що швидкість сушіння плутанини у 4…4,5 раз вища у порівнянні з ворохом насіння льону, що обумовлюється формами зв’язку вологи з матеріалом. В свою чергу збільшення температури до 85? ± 5є? суттєво не підвищує швидкість сушіння коробочок льону методом пошарового розміщення плутанини і вороху насіння льону. Тому плутанину у такому разі можна використовувати тільки як демпфуючий матеріал, який пом’якшує режими сушіння вороху насіння льону при температурі сушильного агента вище 100?С.
При моделюванні процесу сушіння із застосуванням методу протитечії були вибрані фактори, які в попередніх дослідженнях були визначальними. До них віднесені початкова вологість Wп % вороху льону, вміст плутанини L % в загальній масі вороху льону, температура t?С і питома подача сушильного агента на одиницю матеріалу, що обробляється q. Обробка даних результатів чотирифакторного експерименту за трирівневим планом другого порядку дозволила отримати наступне рівняння регресії з факторами у натуральному вигляді, функцією відгуку якого є час сушіння:
,
Порівняльний аналіз поверхні відгуку та їх двомірних січень, побудованих на основі моделі (22), підтвердив, що визначальним фактором при сушінні рослинних матеріалів є початкова вологість Wп. Тому для її зниження при сушінні вороху льону доцільно виділяти баласт у вигляді плутанини. Тоді, при раціональній температурі сушильного агента знижується його питома подача q до 25 %.
Оскільки зменшення вмісту плутанини вимагає встановлення у завантажувальний пристрій сепаратора, то було проведено оптимізацію процесу сепарації. Згідно попередніх досліджень визначальними факторами, які впливають на повноту виділення вороху насіння льону, є: Wn– початкова вологість вороху льону, %; L– вміст плутанини, %; Н - висота шару матеріалу при подачі на сепаратор, м; V– швидкість подачі матеріалу, м/с.
Обробка результатів проведеного багатофакторного експерименту дозволила отримати рівняння регресії функцією відгуку якого є відсоток виділення вороху насіння льону:
,
Побудовані поверхні відгуку та їх двомірні січення показали, що раціональною швидкістю подачі є швидкість у межах 0,8…1,0 м/с при висоті подачі 0,25…0,30 м. Тоді відсоток виділеного якісного матеріалу становить 85…95% залежно від його початкової вологості.
З метою пошуку шляхів зниження ресурсовитрат при післязбиральному обробітку сформованих стеблових тіл у рулонах, проведені дослідження процесу їх сушіння з використанням елементів методу протитечії для трьох варіантів: зниження вологості вказаним методом; додатково з використанням періодів відлежування; додатково з використанням коливного температурного режиму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МЕХАНІЗОВАНОГО СУШІННЯ НЕОДНОРІДНИХ РОСЛИННИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок