Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КIНЕТИКА БЛИЗЬКОГО ПОРЯДКУ ТА ЕВОЛЮЦIЯ КАРТИНИ РОЗСIЯННЯ ВИПРОМIНЮВАНЬ I ЕЛЕКТРООПОРУ В ЩIЛЬНО ВПАКОВАНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ

КIНЕТИКА БЛИЗЬКОГО ПОРЯДКУ ТА ЕВОЛЮЦIЯ КАРТИНИ РОЗСIЯННЯ ВИПРОМIНЮВАНЬ I ЕЛЕКТРООПОРУ В ЩIЛЬНО ВПАКОВАНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ

Назва:
КIНЕТИКА БЛИЗЬКОГО ПОРЯДКУ ТА ЕВОЛЮЦIЯ КАРТИНИ РОЗСIЯННЯ ВИПРОМIНЮВАНЬ I ЕЛЕКТРООПОРУ В ЩIЛЬНО ВПАКОВАНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. Курдюмова
РАДЧЕНКО Тарас Михайлович
УДК 539.21:548.4:536.42:669.018
КIНЕТИКА БЛИЗЬКОГО ПОРЯДКУ ТА ЕВОЛЮЦIЯ
КАРТИНИ РОЗСIЯННЯ ВИПРОМIНЮВАНЬ I ЕЛЕКТРООПОРУ В ЩIЛЬНО ВПАКОВАНИХ
ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ
01.04.07 — фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Татаренко Валентин Андрійович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України,
старший науковий співробітник
відділу теорії твердого тіла
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук,
професор Лось Віктор Федорович,
Інститут магнетизму НАН України
та Міністерства освіти і науки України,
зав. відділом фізики магнітних матеріалів
доктор фізико-математичних наук
Кладько Василь Петрович,
Інститут напівпровідників НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича, відділ теоретичних
методів фізичного матеріалознавства,
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 6 ” травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім.Г.В. Курдюмова НАН України; тел. (044) 4243110).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “ 31 ” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук |
СИЗОВА Т.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка і дослідження нестехіометричних фаз твердих розчинів (або сплавів) з властивостями (електричними, магнітними, механічними і т. д.), які суттєво залежать від характеру просторового розподілу структурних одиниць (компонентів) та його еволюції з часом, є актуальною проблемою сучасного фізичного матеріалознавства та фізики твердого тіла. Ця проблема є спільною для дослідників, що працюють у галузі фізичного металознавства і в галузі матеріалознавства напівпровідникових сплавів та нестехіометричних органічних сполук. Будь-яка нова, здобута теоретично інформація про властивості та релаксацію твердих розчинів (сплавів), яка не може бути отримана традиційними експериментальними методами дослідження, набуває важливого значення.
Природними чинниками, що визначають поводження твердого розчину втілення (заміщення), є ефективні взаємодії втілених (або тих, що заміщують) атомів між собою. В реальних твердих розчинах взаємодія атомів різного сорту призводить до появи близького порядку в розташуванні атомів. В результаті навіть в неупорядкованому твердому розчині розподіл атомів відрізняється від хаотичного.
Близький порядок в твердих розчинах (сплавах) представляє собою унікальну, приготовлену самою природою концентраційну неоднорідність, лінійні масштаби якої співрозмірні з міжатомовими відстанями. Кінетика встановлення рівноважного близького порядку контролюється дифузією атомів на відстані порядку міжатомових, і вона відбувається за порівняно малі часи (тобто не потребує високих температур для здійснення). Таким чином, дослідження кінетики релаксації близького порядку дозволяє віднайти мікроскопічні характеристики об’ємної дифузії, а саме, ймовірності атомових стрибків в елементарних актах дифузії, та встановити тип дифузійного механізму. Отримані при цьому результати можуть бути використані для визначення коефіцієнтів дифузії й самодифузії компонентів твердого розчину, а також енергії активації процесу дифузії.
Аналізуючи близький порядок в неупорядкованому твердому розчині, можна отримати параметри міжатомової взаємодії — енергії змішання в різних координаційних сферах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КIНЕТИКА БЛИЗЬКОГО ПОРЯДКУ ТА ЕВОЛЮЦIЯ КАРТИНИ РОЗСIЯННЯ ВИПРОМIНЮВАНЬ I ЕЛЕКТРООПОРУ В ЩIЛЬНО ВПАКОВАНИХ ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок