Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОТИДІЇ СУЧАСНОМУ ТЕРОРИЗМУ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОТИДІЇ СУЧАСНОМУ ТЕРОРИЗМУ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОТИДІЇ СУЧАСНОМУ ТЕРОРИЗМУ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
ГУЦАЛО Марія Григорівна
УДК 328.28
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОТИДІЇ СУЧАСНОМУ ТЕРОРИЗМУ:
ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін Європейського університету.
Науковий керівник : доктор політичних наук, професор
ОНІЩЕНКО Ірина Григорівна,
Європейський університет,
професор кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
АНТИПЕНКО Володимир Федорович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного авіаційного університету,
завідувач кафедри міжнародного права;
кандидат політичних наук
КИРИК Вячеслав Леонідович,
Військовий інститут Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
начальник кафедри військової педагогіки та психології.
Захист дисертації відбудеться « 6 » червня 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України за адресою:
01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано « 5 » травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом тривалого часу феномен тероризму перебуває в зоні пильної уваги теоретиків і практиків, провідних аналітичних центрів та засобів масової інформації. Віддзеркалюючи у своїй основі кризові процеси суспільного розвитку, дане явище акумулює руйнівну енергію окремих соціальних груп, спрямовану на усунення за допомогою доступних силових механізмів наростаючого розриву у рівні та якості життя людей різних держав і регіонів світу. Об’єктивні процеси глобалізації світу, які супроводжуються перерозподілом сил та зміщенням політичних акцентів на світовій арені, зумовили посилення терористичної активності на рубежі ХХ – ХХІ ст., а широкомасштабні теракти у США, Росії, Іспанії, Великобританії, Індонезії довели, що тероризм перетворюється на самодостатній впливовий чинник системи міжнародних відносин.
Нинішній потенціал міжнародного тероризму свідчить про ймовірність застосування ним зброї масового ураження, що ставить перед міжнародною спільнотою проблему застосування всеохоплюючих антитерористичних заходів. Характерною тенденцією кількох останніх десятиліть можна вважати не тільки посилення намагань світового співтовариства та окремих держав щодо формування антитерористичних систем, а й прагнення до координації спільних зусиль у протидії тероризму з урахуванням широкого кола суспільно-політичних питань, дотичних до даного феномена. Тим самим актуалізується необхідність комплексного підходу до осмислення причин сучасного тероризму, який набуває нових якісних ознак залежно від трансформації середовища існування. Вивчення цих питань потребує оновлення методів дослідження і перегляду вже усталених поглядів, що сьогодні знаходить своє відображення в теоретичних розробках з проблематики тероризму, формуванні цільових національних наукових шкіл.
Усвідомлення масштабу сучасної терористичної небезпеки потребує пошуку ефективних заходів антитерористичної дії глобального, регіонального й національного рівнів. Дана проблема набуває особливої актуальності з огляду на те, що здійснювана сьогодні антитерористична політика націлена в основному на нарощування силової складової, яка, всупереч сподіванням її організаторів, призводить до збільшення кількості терактів, посилює протестні настрої у суспільстві та ставить на межу випробування демократичні надбання світової спільноти. Виходячи з цього, запобігання терористичній небезпеці видається складним і довготривалим процесом, який спонукає до перегляду стереотипних підходів в оцінці даного явища, вимагає подолання конфронтаційної свідомості, що робить наукові дослідження з цієї проблематики актуальними та перспективними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОТИДІЇ СУЧАСНОМУ ТЕРОРИЗМУ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок