Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ КОНВЕКТИВНО-РАДІАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДЕРЕВИНИ

НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ КОНВЕКТИВНО-РАДІАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДЕРЕВИНИ

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ КОНВЕКТИВНО-РАДІАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДЕРЕВИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,19 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національний лісотехнічний університет України
ОЗАРКІВ
Ігор Мирославович
УДК 674.047.3
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ
КОНВЕКТИВНО-РАДІАЦІЙНОГО
СУШІННЯ ДЕРЕВИНИ
Спеціальність: 05.05.07 – Машини та процеси
лісівничого комплексу
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному лісотехнічному університеті України
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Білей Петро Васильович,
Національний лісотехнічний університет України,
завідувач кафедри технології деревообробки
та захисту деревини
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Іноземцев Георгій Борисович,
Національний аграрний університет, професор кафедри застосування електроенергії у сільському господарстві
доктор технічних наук, професор
Гавенко Світлана Федорівна,
Українська академія друкарства
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри технології друкованих видань і паковань
доктор технічних наук, професор
Шостак Володимир Васильович
Національний лісотехнічний університет України,
професор кафедри деревообробного обладнання
та інструментів
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України, кафедра
хімічної інженерії, м. Львів
Захист відбудеться “24” травня 2006р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.03 Національного лісотехнічного університету України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного лісотехнічного університету України за адресою: м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “24” квітня 2006р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради П. А. Бехта
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності виробництв лісопромислового комплексу та його технічне переоснащення є однією із важливих умов успішної реалізації програми розвитку нашої держави. Відомо, що енергоспоживання України є приблизно вдвічі вищим, порівняно із західноєвропейськими країнами. Це пояснюється домінуванням в українській економіці енерго- і матеріаломістких галузей промисловості. Крім того, 90% енергозабезпечення України здійснюється за рахунок технічних джерел енергії. У свою чергу, вичерпання запасів традиційних видів палива (кам’яного вугілля, нафти і т. п.) для отримання технічних джерел енергії вимагає використання нетрадиційних, екологічно чистих й відновлювальних видів теплової енергії, зокрема для сушіння деревини.
Сушіння, як складний технологічний тепломасообмінний процес, повинно базуватись на наукових основах, починаючи від вивчення теплофізичних, фізико-механічних, структурно-механічних та інших властивостей деревини, як об’єкта сушіння, і закінчуючи вибором та обґрунтуванням режимів процесу із подальшим створенням раціональних конструкцій енергоощадних сушильних установок. Тому, використання інфрачервоних променів при перервному опроміненні ними об’єкта сушіння на основі імпульсних режимів набуває особливого значення; адже це дає можливість регулювати і спрямовувати процеси, які визначають перебіг процесу сушіння в середині деревини шляхом зміни механізмів перенесення вологи й тепла в процесі сушіння. Інакше кажучи, розробка нових і вдосконалення існуючих технологій і техніки сушіння регламентуються як інтенсивностями тепловологообміну між джерелом (генератором) тепла та об’єктом сушіння, так і інтенсивностями тепловологоперенесення в середині матеріалу. Тому ціленаправлений пошук шляхів інтенсифікації процесу з використанням конвективно-радіаційного сушіння на основі створення нових прогресивних технологій гостро ставить проблему розроблення універсальних методів синтезу та аналізу залежностей тепломасообмінних характеристик процесу сушіння із теплофізичними та оптичними властивостями деревини, як об’єктом сушіння. Отримані раніше принципово важливі результати у фундаментальних дослідженнях вітчизняних і закордонних вчених не повністю відображають складну багатогранну картину кінетики й динаміки тепломасообмінних процесів наведених вище об’єктів через неврахування зміни оптичних властивостей деревини та їх взаємозв’язку із самими тепломасообмінними процесами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ КОНВЕКТИВНО-РАДІАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДЕРЕВИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок