Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОЕКОНОМІЧНЕ КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ДИНАМІКИ ВВП З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ФАКТОРІВ

МАКРОЕКОНОМІЧНЕ КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ДИНАМІКИ ВВП З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ФАКТОРІВ

Назва:
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ДИНАМІКИ ВВП З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ФАКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
МАКАРА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.92.011
МАКРОЕКОНОМІЧНЕ КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ДИНАМІКИ ВВП З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ФАКТОРІВ
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник академік НАН України, професор, доктор економічних наук Геєць Валерій Михайлович, Інститут економічного прогнозування НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Тимчук Микола Федорович, Інститут муніципального менеджменту і бізнесу, ректор;
кандидат економічних наук Лук'яненко Ірина Григорівна, Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, доцент, завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа Київський національний економічний університет, кафедра економіко-математичних методів, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться “30” січня 2002 р. о 12 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “29” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В дисертаційній роботі поставлено наукове завдання розробити методи короткострокового прогнозування динаміки валового внутрішнього продукту (ВВП) в економіці України з урахуванням впливу вагомих факторів соціальної сфери на основі ідеології композиційних випереджаючих індикаторів.
Актуальність теми. Тенденції реального зростання вітчизняної економіки, що з'явилися в 2000 р. та продовжуються в 2001 р., свідчать про появу можливості відродження стабільного економічного зростання. Вперше за роки незалежності досягнуто значних приростів реального ВВП. Поряд з цим, мають місце і негативні процеси, особливо у соціальній сфері. Поки що в Україні, не дивлячись на процеси зростання, рівень особистого споживання залишається низьким, існує високий рівень безробіття, динаміка інвестицій у виробничу сферу, та особливо їх структура, не гарантує стабільного економічного зростання у майбутньому. Тобто фактори капіталу та праці, як основа для економічного підйому, ще не працюють на рівні потенційних можливостей економіки. Це свідчить про нестійкість позитивних тенденцій в економіці. Тому важливо оцінювати не тільки довгострокові можливості економічного зростання, а і бачити короткострокові перспективи. Останнє є вкрай необхідним, оскільки дозволяє вживати упереджуючих заходів з тим, щоб не втратити перші ознаки позитивного характеру, що намітилися в розвитку економіки. З іншого боку, зокрема на ранніх стадіях зародження окремих негативних тенденцій, важливо їх вчасно розпізнавати. Саме це і доводить необхідність короткострокового прогнозування економічних процесів. Розв'язання задач, що виникають у процесі таких економічних досліджень, можливе за наявності надійних моделей та методів, і насамперед економетричних.
Проблемою розвитку методів прогнозування в свій час займалися багато провідних науковців. Серед найвідоміших дослідників чільне місце займають І. Бестужев-Лада, Г. Тейл, Г. Хауштейн, Ф. Там, Д. Мур. На сьогодні в Україні тематику короткострокового прогнозування на постійній основі розробляють в Інституті економічного прогнозування НАН України та деяких інших спеціалізованих установах. Свій вагомий внесок в теорію і практику прогнозування зробили вітчизняні науковці Ю. Архангельський, О. Бакаєв, В. Бесєдін, О. Власенко, В. Геєць, В. Голіков, І. Євдокімова, О. Ємельянов, Н. Костіна, І. Крючкова, Ф. Кушнірський, В. Михалєвич, М. Михалєвич, В. Науменко, Б. Панасюк, А. Ревенко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАКРОЕКОНОМІЧНЕ КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ДИНАМІКИ ВВП З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ФАКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок