Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЕКОНОМІКАХ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЕКОНОМІКАХ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЕКОНОМІКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВОРОНІН ІГОР ПАВЛОВИЧ
УДК - 330.1.101.54 (477+100)
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЕКОНОМІКАХ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 1999


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник -
кандидат економічних наук ШЕВЧЕНКО Володимир Юліанович, доцент кафедри міжнародної економіки Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
- доктор економічних наук СТЕПАНЕНКО Володимир Опанасович, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, завідувач відділу;
- кандидат економічних наук ВОЛОШИН Віталій Володимирович, доцент кафедри управління зовнішньо-економічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа -
Київський державний торговельно-економічний університет, кафедра політичної економії.
Захист відбудеться “19” березня 1999 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252022, м. Київ, вул. Васильківська, 90а, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 253033, Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 10.
Автореферат розісланий “19”___лютого__ 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЛЕОНЕНКО П.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здійснення процесу ринкової трансформації в Україні неможливе без проведення ефективної структурно-інвестиційної політики з метою створення сприятливого інвестиційного клімату. Докорінним чином має змінитися роль держави в умовах переходу до ринкового розподілу створюваного національного багатства. У першу чергу ринкові перетворення необхідні в інвестиційній сфері, розвиток якої забезпечує вихід із кризи і створює передумови для подальшого економічного зростання.
Розширення сфер інвестування, ускладнення його структури в умовах трансформації економіки передбачає перехід до якісно нової системи регулювання. Для сучасної структури регулювання інвестиційного процесу в перехідній економіці характерне існування декількох важливих тенденцій. Домінуючою тенденцією останніх років є рух від обмеження і контролю до стимулювання діяльності інвесторів. Іншою важливою тенденцією регулювання в сучасних умовах стає розширення діяльності ринкових факторів у міру зняття бар’єрів на шляху руху товарів і капіталів, а також формування однорідних умов переміщення капіталів.
Але національна економічна система характеризується низькою еластичністю щодо макроекономічних регулюючих впливів з боку держави. Виникає питання, наскільки об’єктивний цей процес, чи пов’язана така ситуація зі специфікою макроекономічної структури, яка склалася в Україні, чи самі дії держави не адекватні нинішньому економічному становищу і, отже, завідомо неефективні?
Роз’вязання основних проблем ефективності державного регулювання інвестиційного процесу в сучасній західній економічній думці представлено в теорії реального економічного циклу і теорії суспільних фінансів. Ці теорії виходять переважно з передумов існування “досконалого ринку” (неокласичний підхід, розвинений К. Вікселем, І. Фішером, А. Пігу, Д. Патінкіним, М. Фрідменом, С. Голдменом, Т. Сарджентом, Д. Мутом та ін.), а також із “рівноважності системи” з певними недосконалостями: недосконалі ринки капіталів, недосконала інформація, недосконала конкуренція, затрати адаптації (кейнсіанський підхід, обгрунтований Дж. Кейнсом, Дж. Хіксом, Е. Хансеном, Л. Клейном, П. Самуельсоном, Ф. Модільяні, Р. Клауером, А. Лейонхвудом, Д. Тобіном та ін.).
Ці передумови частково характерні для сучасного стану економіки України, і врахування їх має певний сенс в умовах перехідної економіки. Але повне застосування даних теоретичних підходів у трансформаційній економіці не має достатнього грунту, оскільки ті явища дисфункцій ринку, які в західній економічній теорії характеризують лише певні риси економічної системи, в перехідній економіці належать до ознак системи взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЕКОНОМІКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок