Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ ВИРАЖЕННЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ КАЗЦІ 30-50-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ

ФОРМИ ВИРАЖЕННЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ КАЗЦІ 30-50-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ

Назва:
ФОРМИ ВИРАЖЕННЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ КАЗЦІ 30-50-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський національний університет
ШЕРЕДЕКА Галина Володимирівна
УДК 821.161.1 «18.451.50»
ФОРМИ ВИРАЖЕННЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ
В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ КАЗЦІ
30-50-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ– 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Дереза Людмила Василівна,
Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов, професор кафедри теорії літератури та історії української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калашникова Ольга Леонідівна,
завідувач кафедри гуманітарної підготовки та ідентифікації культурних цінностей Академії митної служби України;
кандидат філологічних наук, доцент
ДЕРБЕНЬОВА Лідія Вікторівна,
доцент кафедри теорії та практики перекладу Івано-Франківського національного університету нафти і газу.
Захист відбудеться «24» квітня 2008 року об 11:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, Палац студентів.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара (49050, м. Дніпропетровськ,
вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий «22» березня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Дослідження художніх творів у їх жанрово-родовій специфіці завжди було важливою й досить складною проблемою, оскільки її вивчення потребувало опису найбільш постійних, таких, які регулярно повторюються, змістових і формальних ознак, що об’єднують групу текстів. Це дозволяє говорити про те, що жанр як «стійкий тип висловлювання» (М. Бахтін) утвердився в літературі. Літературна казка, безумовно, є таким повноправним і досить розробленим жанром російської літератури. Однак саме цей жанр вивчений ще не достатньо. Про це, зокрема, свідчить відсутність чітких жанрових визначень літературної казки у більшості словників та енциклопедій. А якщо такі й є, то вони в основному стосуються відмінностей між фольклорною та літературною казками, і акцентується увага на тому, що на основі сюжетів і мотивів фольклорної казки письменники пишуть свої твори, літературні казки. За такого підходу багато важливих питань залишаються поза увагою дослідників. Серед цих питань і одне з найменш вивчених, на наш погляд, – питання про оповідну структуру жанру.
Основна відмінність фольклорної та літературної казок виявляється у категорії авторства. Якщо в народній казці автор колективний – народ, то літературна казка належить одному, чітко визначеному автору, у свідомості якого у своєрідний спосіб знаходить своє відображення фольклорний матеріал. Проблема автора у художній літературі до останнього часу залишається більш ніж дискусійною серед літературознавців. А відтак аналіз літературної казки, що постає ніби на перетині різних типів художньої свідомості, видається нам досить важливим.
У сучасному літературознавстві існують різноманітні визначення поняття «автор»: «голос автора» (М. Бахтін), «авторська свідомість» (Б. Корман), «авторська оцінка» (Т. Савченко), «авторська поведінка» (А. Фаустов), «авторська активність» (М. Гіршман), «авторська присутність» (С. Бройтман), «авторська модальність» (П. Чудаков), «образ автора» (В. Виноградов, Н. Бонецька, М. Брандес) тощо. За допомогою численних дефініцій дослідники намагаються підкреслити різницю між особистістю творця та його художнім утіленням. Однак ці визначення не синонімічні й відбивають різний ступінь співвідношення понять автор – художній твір. Якщо говорити узагальнено, то автор у художньому творі – це та творча енергія, яка знаходить своє вираження на різних рівнях тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМИ ВИРАЖЕННЯ АВТОРСЬКОЇ СВІДОМОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРНІЙ КАЗЦІ 30-50-Х РОКІВ XIX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок