Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W)

Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W)

Назва:
Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Хижний Юрій Анатолійович
УДК 535.37
Енергетична електронна структура
та оптичні властивості дефектних кристалів типу
AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W)
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі оптики
фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Наукові керівники: Член-кор. НАН України
доктор фізико-математичних наук, професор
Білий Михайло Улянович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет, професор
доктор фізико-математичних наук
старший науковий співробітник
Неділько Сергій Герасимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет, завідувач науково-дослідною лабораторією
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Волошиновський Анатолій Степанович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедрою експериментальної фізики фізичного факультету
доктор фізико-математичних наук, професор
Репецький Станіслав Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет, професор
Провідна установа
Інститут фізики напівпровідників НАН України, відділ оптики і спектроскопії, м. Київ
Захист відбудеться 23 лютого 2004 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 03022, м. Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01022, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано ….. січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. ф.-м. н., професор Охріменко Б.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дослідження енергетичної електронної структури оксидних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1, 2; X = S, Cr, W) на даний момент є важливою задачею фізики твердого тіла в зв’язку з тим, що область практичного використання цих кристалів постійно розширюється. На сьогоднішній день основними пристроями, де використовуються оксидні кристали є лазери та сцинтиляційні детектори. Ті представники оксидних кристалів, які мають найкращі сцинтиляційні характеристики (в першу чергу, це – високий квантовий вихід люмінесценції, мала радіаційна товщина, малий час післясвічення та радіаційна стійкість), наприклад, вольфрамат свинцю та ортогерманат вісмуту, тепер в промисловому масштабі застосовуються у різних галузях науки і техніки. Вони використовуються у фізиці елементарних частинок, – в калориметричних детекторах високоенергетичних заряджених частинок, в медицині, – в пристроях комп’ютерної томографії, для митних потреб, – в сцинтиляційних пристроях засобів безпеки, тощо.
При використанні оксидних кристалів як робочого тіла сцинтиляційних детекторів найбільш важливими властивостями цих кристалів є їхні люмінесцентні характеристики. Тому в останнє десятиріччя спостерігається значне зростання наукового інтересу до люмінесценції та інших спектроскопічних властивостей оксидних кристалів, як ідеальних за будовою, так і тих, що містять дефекти. Незважаючи на велику кількість проведених досліджень, досі немає єдиного погляду на природу люмінесценції в найбільш перспективних оксидних кристалах – в таких, наприклад, як вольфрамат свинцю PbWO4. Хоча відомо, що саме знання структури та складу центрів люмінесценції є вкрай необхідним для успішного промислового вирощування кристалічних зразків з потрібними сцинтиляційними характеристиками.
Головна задача, якій присвячено дану роботу, – з’ясування природи люмінесцентних процесів в кристалах вольфрамату свинцю PbWO4, які на сьогодні є важливими в плані практичного застосування оксидними кристалами. Тому основна увага в роботі приділена вивченню електронної структури та спектроскопічних властивостей кристалів PbWO4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок