Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОРЕАЛІСТИЧНА ПРОЗА В СЕРБСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60–70-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

НЕОРЕАЛІСТИЧНА ПРОЗА В СЕРБСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60–70-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
НЕОРЕАЛІСТИЧНА ПРОЗА В СЕРБСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60–70-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
Василишин Марія Богданівна
УДК 821.163.41.02."19"
НЕОРЕАЛІСТИЧНА ПРОЗА В СЕРБСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
60–70-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.03 - література слов’янських народів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук

Львів 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Татаренко Алла Леонідівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
слов’янської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зимомря Микола Іванович,
Дрогобицький педагогічний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
теорії та практики перекладу
кандидат філологічних наук, доцент
Дзюба-Погребняк Олена Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
слов’янської філології
Провідна установа Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України
Захист відбудеться 11 червня 2004 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Дра-гоманова, 5).
Автореферат розісланий 11 травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Івашків В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчість сербських письменників Драгослава Михаїловича, Живоїна Павловича, Видосава Стевановича, Милисава Савича, Мирослава Йосича Вишнича та інших представників покоління 70-х рр. ХХ ст., яке виступило за радикальні якісні зміни в існуючому дискурсі, протиставивши естетизму та формалізму реалізм нового типу, заслужено привертає увагу літературних критиків. Творці неореалістичного напряму в сербській літературі, який відомий також як "проза дійсності", "проза нового стилю", "нова проза", "проза оновленого реалізму", відмовляються від ідеалізації та прикрашання дійсності, повертаються обличчям до суспільної периферії, світу аутсайдерів та марґіналів, описують потворне і брудне як складову частину дійсності. Прозі цього типу притаманний регіоналізм, який поруч із зміною художнього простору несе зміни оповідної манери, використання діалектів, розмовної мови на рівні просторіччя та жаргону. Повертаючись до спадщини класичного реалізму, сербські неореалісти (в дисертаційній роботі використовуватиметься саме цей термін на позначення даного літературного явища) тяжіють до синтезу модерністичного та реалістичного, створюючи модерні прозові структури, що базуються на гуманістичних цінностях. Творчість представників неореа-лістичної течії значно змінила літературну картину в Сербії ХХ століття, багато в чому зумовивши подальший розвиток сербської прози.
Актуальність теми дослідження диктується необхідністю літературо-знавчого осмислення процесів, що відбулися у сербській та інших слов’янських літературах в останні десятиріччя ХХ століття. Вписування досягнень минулого сторіччя в історію красного письменства ставить перед дослідниками завдання вивчати мистецькі явища недавнього минулого, які були до того предметом зацікавлення переважно літературної критики. Творчість сербських неореалістів була предметом бурхливих дискусій та темою численних літературно-критичних оглядів у 60–70-і рр. ХХ ст., однак приналежність до найактуальнішого, поточного мистецького моменту перешкоджала її історико-літературному осмисленню як явища. Констатуючи велику кількість оглядів творчості окремих письменників-неореалістів та рецензій на їхні твори, які вийшли на їхній батьківщині в останні тридцять років, слід відзначити брак цілісних літературознавчих досліджень, присвячених осмисленню неореалізму як явища, визначенню його місця в літературі ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕОРЕАЛІСТИЧНА ПРОЗА В СЕРБСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60–70-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок