Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ В ФЕРМЕРСЬКИХ РИБНИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЗА ДВОЛІТНЬОГО ТА ТРИЛІТНЬОГО ЦИКЛІВ

ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ В ФЕРМЕРСЬКИХ РИБНИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЗА ДВОЛІТНЬОГО ТА ТРИЛІТНЬОГО ЦИКЛІВ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ В ФЕРМЕРСЬКИХ РИБНИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЗА ДВОЛІТНЬОГО ТА ТРИЛІТНЬОГО ЦИКЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
МАРЦЕНЮК Наталія Олександрівна
УДК 639.3: 639.311.003.13
ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ В ФЕРМЕРСЬКИХ РИБНИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЗА ДВОЛІТНЬОГО ТА ТРИЛІТНЬОГО ЦИКЛІВ
06.02.03 – рибництво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті рибного господарства Української академії аграрних наук
Науковий керівник - | кандидат економічних наук, професор НАУ,
заслужений працівник сільського господарства України
Гринжевський Микола Васильович,
Інститут рибного господарства УААН,
завідувач відділу міжнародного науково-технічного співробітництва та інтелектуальної власності, м. Київ
Офіційні опоненти: |
доктор біологічних наук, професор,
заслужений працівник рибного господарства Російської Федерації
Козлов Володимир Іванович
Московська державна технологічна академія,
професор кафедри біоекології і іхтіології, м. Москва
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Шевченко Віктор Юрійович
Херсонський державний аграрний університет МАП України, рибогосподарсько-екологічний факультет,
доцент кафедри рибництва, м.Херсон
Захист відбудеться “14” лютого 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.364.01 при Інституті рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту рибного господарства УААН за адресою: 03164, м. Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий “29” грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук С.А. Кражан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку 90-х років минулого століття рибні підприємства України під впливом економічних чинників були вимушені відмовитись від використання в повному обсязі інтенсифікаційних заходів при вирощуванні товарної риби. Внаслідок цього відбулось різке зниження обсягів виробництва риби, зменшився асортимент та якісні показники товарної продукції. Припинення існуючого негативного процесу, який впливає на споживчу забезпеченість населення країни рибою та дестабілізує продовольчий ринок, певною мірою можливе за рахунок більш широкого використання у рибництві малих водойм різного цільового призначення.
Раціональне використання основної частини вищезазначених водних угідь можливе за залучення фермерів та орендаторів. Їх господарська діяльність сприяє більш повному забезпеченню потреб населення в свіжій рибі, а також значному збільшенню доходів селян. Розвиток фермерства в рибництві дозволяє більш повно розкрити потенційні можливості цієї галузі.
Україна має значний ресурсний потенціал для вирощування товарної ставової риби в фермерських господарствах як перспективній формі організації виробництва (Гринжевський М.В., Андрющенко А.І., Третяк О.М., Грициняк І.І., 2000).
У той же час, існуючі технології вирощування риби, інструкції та нормативи зі ставового рибництва не охоплюють усе різноманіття сільських рибницьких водойм, зокрема в еколого-типологічному плані. Наявні науково-методичні розробки стосуються, головним чином, повносистемних спеціалізованих рибницьких підприємств, водойми яких проектувалися виключно для рибницьких потреб та розраховані на застосування інтенсивних технологій (Алимов С.І., 2003). Згадані технології часто не можуть бути застосовані на малих водоймах, режим та параметри використання яких не можуть бути змінені лише за вимогою рибників.
З різних причин ведення рибництва в умовах сучасних форм господарювання на невеликих водоймах не завжди науково обґрунтоване, в зв’язку з чим і виникла потреба вивчити ефективність вирощування товарної риби в малих водоймах на базі фермерських рибних господарств.
Зв’язок роботи з науковими планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи виконувалися впродовж 2000-2006 рр., входили до плану науково-дослідної роботи лабораторії менеджменту “Розробити шляхи підвищення економічної ефективності рибогосподарського використання внутрішніх водойм України” (номер державної реєстрації 0102U002053) та були складовою частиною науково-технічної програми на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ТОВАРНОЇ РИБИ В ФЕРМЕРСЬКИХ РИБНИХ ГОСПОДАРСТВАХ ЗА ДВОЛІТНЬОГО ТА ТРИЛІТНЬОГО ЦИКЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок