Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИМУТАГЕННА І ПРОТИПУХЛИННА АКТИВНІСТЬ Pseudomonas syringae pv. atrofaciens i Pseudomonas syringae pv. coronafaciens

АНТИМУТАГЕННА І ПРОТИПУХЛИННА АКТИВНІСТЬ Pseudomonas syringae pv. atrofaciens i Pseudomonas syringae pv. coronafaciens

Назва:
АНТИМУТАГЕННА І ПРОТИПУХЛИННА АКТИВНІСТЬ Pseudomonas syringae pv. atrofaciens i Pseudomonas syringae pv. coronafaciens
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного
ВАЩЕНКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 579.841.11:577.114
АНТИМУТАГЕННА І ПРОТИПУХЛИННА АКТИВНІСТЬ Pseudomonas syringae pv. atrofaciens i Pseudomonas syringae pv. coronafaciens
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана у відділі фітопатогенних бактерій Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Гвоздяк Ростислав Ілліч,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д. К. Заболотного НАН України,
завідувач відділу фітопатогенних бактерій
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член-кор. НАН України
Мацелюх Богдан Павлович,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д. К. Заболотного НАН України,
завідувач відділу генетики мікроорганізмів
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Сарнацька Вереса Василівна,
Інститут фізіології рослин та генетики
НАН України, провідний науковий співробітник
відділу фізіології росту і розвитку рослин
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України
Захист відбудеться “21“ квітня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К.Заболотного НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат дисертації розіслано “18” березня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бактеріальні захворювання рослин завдають значної шкоди сільському господарству. Саме цим обумовлюється актуальність вивчення бактерій, які здатні уражувати рослини. Але не менш важливо дослідити екологічне значення фітопатогенних бактерій, які є постійними супутниками рослин і знаходяться не лише на уражених, але й на здорових рослинах (епіфітна та ендофітна фази). Разом із рослинами фітопатогенні бактерії або продукти їхньої життєдіяльності можуть потрапляти в організм людини і негативно впливати на неї. Відомо, що патогенні для людини бактерії мають мутагенний вплив на макроорганізм-хазяїна, спричиняючи збільшення кількості точкових мутацій, аберацій та зміни кількості хромосом у клітинах (Ильинских и др., 1984). Сапрофітні бактерії також можуть виявляти мутагенні властивості (Линдер и др., 2000). З іншого боку, бактеріям, які є постійними супутниками людини (молочнокислі, пропіоновокислі, біфідобактерії), притаманні антимутагенні властивості (Воробьева, Абилев, 2002). Що стосується фітопатогенних бактерій, то їхню здатність впливати на геном інших організмів і досі не з’ясовано.
Зернові культури займають важливе місце в щоденному раціоні людей. Зважаючи на широке розповсюдження фітопатогенних бактерій, які уражують зернові культури, та можливість надходження їх і продуктів їхньої життєдіяльності до організму людей, вивчення геномоделювальних властивостей збудників бактеріозів зернових є актуальним.
Не менш важливим є вивчення впливу фітопатогенних бактерій на процеси пухлиноутворення. Особливо це стосується ліпополісахаридів (ЛПС) фітопатогенних бактерій, яким властивий широкий спектр біологічної активності. Відомо, що ЛПС грамнегативних бактерій можуть використовуватися в імунотерапії онкологічних хворих. Однак стосовно фітопатогенних бактерій дані літератури суперечливі і свідчать як про позитивний, так і негативний вплив ЛПС на пухлиноутворення (Варбанец и др., 1995, Zdorovenko et al., 1997). Отже, вивчення дії фітопатогенних бактерій Pseudomonas syringae van Hall 1902 та їхніх ЛПС на пухлиноутворення є перспективним напрямом досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНТИМУТАГЕННА І ПРОТИПУХЛИННА АКТИВНІСТЬ Pseudomonas syringae pv. atrofaciens i Pseudomonas syringae pv. coronafaciens

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок