Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В КВАЗІКРИСТАЛОУТВОРЮЮЧИХ СИСТЕМАХ Al-Pd-dМ (dМ = Fe, Re)

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В КВАЗІКРИСТАЛОУТВОРЮЮЧИХ СИСТЕМАХ Al-Pd-dМ (dМ = Fe, Re)

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В КВАЗІКРИСТАЛОУТВОРЮЮЧИХ СИСТЕМАХ Al-Pd-dМ (dМ = Fe, Re)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
Ім. І. М. ФранцевиЧа
БАЛАНЕЦЬКИЙ Сергій Олександрович
УДК 541.121/.123:548.539.26: 669.017.3:
[669.71'1+669.71'849+669.71'234'1+669.71'234'849]
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В КВАЗІКРИСТАЛОУТВОРЮЮЧИХ СИСТЕМАХ
Al-Pd-dМ (dМ = Fe, Re)
Спеціальність: 02.00.04 – фізична хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України та Інституті мікроструктурних досліджень Науково-дослідницького центру в м. Юліху (Німеччина).
Наукові керівники: | доктор хімічних наук, професор
Великанова Тамара Яківна,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу;
доктор природничих наук, професор
Кнут Урбан, Інститут мікроструктурних досліджень, директор інституту.
Офіційні опоненти:  | доктор хімічних наук, професор
Лопато Лідія Михайлівна
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу фізико-хімії та технології тугоплавких оксидів;
кандидат хімічних наук
Марків Василь Якович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри фізики металів.
Провідна установа: | Львівський національний університет імені Івана Франка, хімічний фак-т, кафедра неорганічної хімії.
Захист відбудеться 16.06. 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої ради Д 26.207.02 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (м. Київ, вул. Кржижанівського, 3)
Автореферат розісланий 12.05.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Куліков Л.М.


Актуальність теми. В останні роки особливу увагу привертають системи на основі алюмінію з d-металами, в яких утворюються сполуки, що отримали назву квазікристали, як виключно перспективні для розробки принципово нових матеріалів. Структура квазікристалів характеризується наявністю осей симетрії, заборонених класичною кристалографією, і відсутністю трансляційної періодичності при існувані дальнього порядку. Цей незвичайний структурний стан обумовлює притаманний цим металідам комплекс цінних фізичних, механічних та хімічних властивостей, які, як очікується, знайдуть широке практичне застосування. Хоча з моменту відкриття квазікристалів пройшло два десятиріччя, діаграми стану потрійних систем, у яких вони утворюються як стабільні або метастабільні фази, залишаються маловивченими. У більшості випадків дослідження проводили лише в обмежених областях концентрацій, де очікували утворення квазікристалів, не приділяючи, як правило, уваги ідентифікації супутніх фаз та дослідженню відповідних фазових рівноваг. У той же час, саме діаграми стану здатні дати відповідь на численні принципові питання, які поставлені у багатьох публікаціях, щодо квазікристалів і їх апроксимантів, а саме: про спосіб утворення і параметри стабільного існування квазікристалів, фазові перетворення і відомості про фази, з якими вони співіснують у рівновагах, і таке інше.
До початку роботи над дисертацією в потрійних системах групи Al-Pd-dМ, однієї з найбільш перспективних з точки зору очікувань утворення потрійних квазікристалічних сполук, було виявлено 10 стабільних та метастабільних квазікристалів та ряд квазікристалоподібних періодичних фаз (апроксимантів). При цьому із 24 систем Al-Pd-dM тільки для однієї, а саме, Al-Pd-Mn, опубліковано повну діаграму стану, і для двох, Al-Pd-Co та Al-Pd-Fe, – дані щодо окремих елементів діаграм стану (які не повні і містять значну розбіжність результатів різних авторів). Для решти систем у науковій літературі зустрічаються окремі згадки про утворення потрійних металідів без надійних даних про їх хімічний склад. Обмежений об’єм експериментальної інформації не дозволяє зробити узагальнення для передбачення можливості утворення квазікристалів та апроксимантів у ще не досліджених системах, виявлення взаємозв’язку між можливістю утворення потрійних квазікристалічних і апроксимантних фаз та структурою бінарних фаз в обмежуючих подвійних системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В КВАЗІКРИСТАЛОУТВОРЮЮЧИХ СИСТЕМАХ Al-Pd-dМ (dМ = Fe, Re)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок