Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ СТОХАСТИЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ МОДЕЛЕЙ

КЕРУВАННЯ СТОХАСТИЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ МОДЕЛЕЙ

Назва:
КЕРУВАННЯ СТОХАСТИЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,14 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Колодяжний Віталій Володимирович
УДК 681.513.6
КЕРУВАННЯ СТОХАСТИЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ МОДЕЛЕЙ
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Бодянський Євгеній Володимирович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Дмитрієнко Валерій Дмитрович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри обчислювальної техніки та програмування;
кандидат технічних наук, доцент Соколов Олександр Юрійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри інформатики.
Провідна установа
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  .05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
загальна характеристика роботи
Багато об'єктів керування характеризуються невизначеністю щодо структури і параметрів та мають нелінійні статичні та динамічні характеристики. Прикладами таких об'єктів можуть бути різноманітні гідравлічні системи, транспортні засоби, електроприводи, деякі технологічні процеси та ін. Для керування такими об'єктами методи класичної теорії керування часто виявляються недостатньо ефективними, оскільки вони ґрунтуються на припущенні про лінійність об'єкта. В останні два десятиліття в світі активно ведуться роботи з розробки інтелектуальних регуляторів на основі штучних нейронних мереж, систем нечіткого виведення та нечітких нейромережевих систем, що забезпечують можливість реалізації суттєво нелінійних законів керування.
Актуальність теми. На цей час розроблено велику кількість типів інтелектуальних систем керування, у тому числі десятки архітектур нечітких нейромережевих систем. Однак слід відзначити орієнтацію таких систем на критерії типу мінімальної дисперсії, що не дозволяє враховувати існуючі в реальних системах обмеження на фазові змінні. Крім того, процедури навчання нечітких нейромережевих систем, що традиційно використовуються, побудовані на алгоритмі зворотного поширення похибок з досить низькою швидкістю збіжності, що обмежує їхнє застосування, особливо при роботі в реальному часі. У зв'язку з цим актуальною є задача розробки методів керування стохастичними об'єктами на основі нечітких нейромережевих моделей, здатних функціонувати в умовах апріорної та поточної невизначеності щодо структури та параметрів об'єкта, з можливостями врахування обмежень на фазові змінні та з підвищеною швидкістю навчання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківського національного університету радіоелектроніки в межах держбюджетних тем "Розробка теоретичних основ та математичного забезпечення для адаптивних, нейро- і фаззі- систем керування з урахуванням обмежень на основі регуляторів, що параметрично оптимізуються" (№ДР 0197U012130), що була включена до координаційного плану Міністерства освіти і науки України, та “Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення нейро-фаззі-систем ранньої діагностики, прогнозування і моделювання за умов апріорної та поточної невизначеності” (№ДР 0101U001762).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТОХАСТИЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок