Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ В РОМАНАХ ВІЛЬЯМА СТАЙРОНА

ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ В РОМАНАХ ВІЛЬЯМА СТАЙРОНА

Назва:
ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ В РОМАНАХ ВІЛЬЯМА СТАЙРОНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,90 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРАХОВСЬКА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 820 (73) : 882 (09)
ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ В РОМАНАХ ВІЛЬЯМА СТАЙРОНА
10.01.04. – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Пухната Світлана Анатоліївна,
Горлівськ ий державний педагогічний інститут
іноземних мов, доцент кафедри зарубіжної літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Шпак Валерій Кирилович, Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри прикладної лінгвістики, декан лінгвістичного факультету
кандидат філологічних наук, професор Стулов Юрій Вікторович, Мінський державний лінгвістичний університет, завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа:
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Мініcтерство освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться “31” травня 2005 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м.Дніпропетровськ, площа Т.Шевченка,1).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 30 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема особистості, що є першочерговою у сповненому трагічних катаклизмів ХХ ст., посідає одне з центральних місць у романній парадигмі Вільяма Стайрона, відомого американського прозаїка другої половини минулого століття. Всебічне осягнення художнього світу письменника, його внеску до національної та світової культури потребує з’ясування філософських засад концепції особистості у його творчості та шляхів їхньої мистецької реалізації. Разом з цим, незважаючи на високий ступінь вивченості романістики Стайрона як у вітчизняному, так і в зарубіжному літературознавстві, це питання дотепер залишається мало вивченим. Поставлена проблема потрапляла в поле зору дослідників, проте роботи, які зосереджувалися б цілком на цьому аспекті, відсутні.
У наявних дослідженнях, попри цінні спостереження за природою особистісного начала у В.Стайрона, інколи трапляється певна деформація концепції оcобистості. Найчастіше вона трактується в руслі eкзистенціалізмy (Д.Гелоуей, Л.Лоусон, А.Малін, Р.Морріс, М.Ратнер, Л.Рубін, Г.Уранг, С.Фінкелстайн, Х.Холман, Е.Херіон-Сарафідіс, С.Бєлов, О.Мулярчик, Л.Цехановська та ін.). Людина Стайрона постає відчуженою оcобистістю, не здатною знайти контакт з навколишнім світом. За нашим переконанням, для Стайрона, на відміну від екзистенціалістів, думка про абсурдність життя та алієнацію як єдино можливий стан оcобистості є проміжним етапом у сходженні до вищих істин. У низці робіт (Т.Денисова, О.Звєрєв, Г.Злобін, М.Коренєва, К.Стеценко) виявлено дуже важливий момент у визначенні оcобистості – її приналежність до світу навколо неї, її соціальність. К.Стеценко виділяє також здатність героїв автора до самоідентифікації.
Більшість літературознавчих праць, присвячених творчості Стайрона, послуговуються або порівняльним, або біографічним, або психоаналітичним, або філософським методами. Цей факт обумовлює своєчасність дослідження концепції оcобистості у романному доробку В.Стайрона на підставі цілісного літературознавчого аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводиться в межах плану науково-дослідницької роботи кафедри теорії та історії літератури Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов. Тему і план-проспект дисертації затверджено на засіданні бюро науково-координаційної ради при Інституті літератури імені Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ В РОМАНАХ ВІЛЬЯМА СТАЙРОНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок