Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів

Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів

Назва:
Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ університет УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Шевченко Олександр Володимирович
УДК 621.793.4
Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів
Спеціальність: 05.03.06 – зварювання та споріднені технології
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі зварювання Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Науковий керівник – доктор технічних наук
Харламов Юрій Олександрович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, професор кафедри зварювання.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Петров Станіслав Володимирович,
Інститут газу НАН України,
кандидат технічних наук
Горбань Віктор Федорович,
Інститут проблем матеріалознавства
НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа – Приазовський Державний технічний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Маріуполь,
кафедра “Обладнання і технологія зварювального
виробництва”
Захист відбудеться “17” січня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.15 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 19, ауд. 435.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “15” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., проф. Головко Л.Ф
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною причиною виходу з ладу переважної більшості машин (80...90 %) є знос. Великі можливості для підвищення терміну служби деталей і вузлів, які піддаються у процесі експлуатації інтенсивному зносу, відкриваються при створенні на їх поверхні спеціальних покриттів, які відрізняються від основного матеріалу структурою і властивостями та забезбечують необхідний рівень поверхневої міцності при терті.
Прогресивним напрямком економії сировини і матеріалів, підвищення надійності, довговічності та експлуатаційних характеристик машин і агрегатів є газотермічне напилювання покриттів. Однак переходу до широкомасштабного випуску деталей із зносостійкими та антифрикційними газотермічними покриттями перешкоджає проблема високої вартості матеріалів для напилювання. Одним із шляхів зниження витрат, пов'язаних з нанесенням захисних покриттів на зношені деталі машин, є заміна дорогих нікелевих сплавів економнолегованими порошковими матеріалами на залізній основі. Перспективною сировиною для одержання таких порошків є відходи механічної обробки литих прокатних валків, для виготовлення яких використовуються леговані чавуни, які містять 30...50 об. % твердих зносостійких карбідів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконувалася відповідно до держбюджетної теми “Математичне і комп'ютерне моделювання процесів у розрядному каналі плазмотрона і процесів формування структури покриттів, отриманих при напилюванні” (ДН-36-03, Східноукраїнський національний університет, номер державної реєстрації 0103U000425).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є дослідження закономірностей формування структури і властивостей зносостійких композиційних покриттів на основі порошків з відходів механічної обробки валкових чавунів і розробка технології їх плазмового напилювання.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
§
Провести дослідження гранулометрічного складу і морфології відходів механічної обробки валкових чавунів; оцінити технологічність їх переробки у порошки дисперсністю -50...200 мкм.
§
Виявити характерні відмінності у структурі валкових чавунів з метою вибору матеріалів, найбільш придатних для газотермічного напилювання зносостійких покриттів.
§
Провести дослідження дисперсного складу порошків із шламів, їх технологічних властивостей, структури і морфології, а також виявити зв'язок структури, морфології і дисперсного складу порошків з вихідною гетерогенною, неоднорідною структурою литих чавунів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок