Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив термохімічної підготовки на властивості високозольного антрациту при його факельному спалюванні

Вплив термохімічної підготовки на властивості високозольного антрациту при його факельному спалюванні

Назва:
Вплив термохімічної підготовки на властивості високозольного антрациту при його факельному спалюванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут газу
Дунаєвська Наталія Іванівна
УДК 662.66
Вплив термохімічної підготовки на властивості високозольного антрациту при його факельному спалюванні
Спеціальність 05.14.04 - промислова теплоенергетика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-технічному центрі вугільних енерготехнологій
НАН України та Міненерго України
Науковий керівник -
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Майстренко Олександр Юрійович, заступник директора Науково-технічного центру вугільних енерготехнологій НАН України та Міненерго України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Сигал Ісак Якович, Інститут газу НАН України, завідувач відділу;
кандидат технічних наук Гречаний Олександр Микитович, Науково-дослідний інститут теплоенергетики Міністерства енергетики України, директор.
Провідна установа:
Інститут проблем машинобудування ім.А.М.Підгорного НАН України, відділ моделювання теплових та механічних процесів (м.Харків)
Захист відбудеться 25 листопада 1999 р о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.255.01 в Інституті газу НАН України за адресою: 252113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 39; т.446-44-71)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту газу НАН України (252113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 39)
Автореферат розісланий “__22__” жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. __________ Б.К. Ільєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан проблеми. За останні два десятиріччя в Україні значно погіршився стан твердопаливних теплових електричних станцій (ТЕС), що зумовлено моральним та фізичним спрацюванням збудованих у 1950–60-ті роки пиловугільних блоків; підвищенням середньої зольності енергетичного вугілля, яка досягла 34 %; необхідністю застосування в умовах спалювання непроектного палива імпортованих природного газу та мазуту. Все вищезазначене призвело до зниження к.к.д. цих енергоблоків до 25-28 %, а також збільшення питомих викидів забруднюючих речовин у довкілля.
Кризовий економічний стан галузі, широке залучення до паливно-енергетичного балансу незбагаченого вугілля, штибів та шламів потребують нагального впровадження в енергетику малозатратних високоефективних технологій їх спалювання, які можуть бути застосовані на вже існуючих пиловугільних котлоагрегатах.
Особливі труднощі виникають з використанням в них високозольного антрациту (ВЗА), що за своїми властивостями високометаморфізованого та забаластованого мінеральною складовою вугілля потребує створення найбільш сприятливих умов для займання та подальшого вигорання. Одним з найбільш ефективних методів поліпшення спалювання ВЗА в топках факельних котлоагрегатів є його термохімічна підготовка (ТХП) перед спалюванням, що полягає в швидкісному нагріванні та частковій газифікації твердого палива високотемпературним хімічно реагуючим теплоносієм (найчастіше продуктами згорання органічного палива). В результаті ТХП створюється двофазове паливо, що складається з летких, газоподібних продуктів газифікації та коксового залишку (КЗ) з властивостями, відмінними від властивостей первинного антрацитового пилу. Попередні дослідження ТХП стосувалися, головним чином, оптимізації режимних параметрів процесу, аналізу кількості та складу газової фази, підвищення стабільності та температури горіння двофазового палива, застосування ТХП для вугілля різного ступеню метаморфізму. При цьому не враховувалося, що при процесах піролізу та газифікації вугілля відбуваються зміни у фізико-хімічних характеристиках твердої фази двофазового палива, які суттєвим чином впливають на процеси займання та подальшого вигорання КЗ. Дослідженню цих змін для пиловидного антрациту, їх залежності від режимних параметрів ТХП, вмісту та розподілу мінеральної складової у вугіллі, а також впливу ТХП на характеристики займання КЗ і присвячена дисертаційна робота.
Актуальність роботи. Метод ТХП досліджувався та впроваджувався на енергетичних котлоагрегатах багатьма науково-дослідними організаціями країн СНД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив термохімічної підготовки на властивості високозольного антрациту при його факельному спалюванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок