Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СТРАТЕГІЙ РЕАЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АПК

РОЗРОБКА СТРАТЕГІЙ РЕАЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АПК

Назва:
РОЗРОБКА СТРАТЕГІЙ РЕАЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТАРАСОВА Олена Валентинівна
УДК 631.164.23
РОЗРОБКА СТРАТЕГІЙ РЕАЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АПК
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
ХАРКІВСЬКИЙ Дмитро Федорович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
ЧЕРНЯВСЬКИЙ Олександр Павлович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
КІСІЛЬ Микола Іванович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу інвестицій.
Провідна установа – Подільська державна аграрно-технічна академія,
кафедра організації виробництва і бізнесу,
м. Кам’янець-Подільський.
Захист відбудеться “_30_” _січня_2004 р. о _13_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою:
54010, м. Миколаїв, вул. Паризької Комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “_25_”__грудня__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. Інвестиційні пріоритети реформування та розвитку АПК здатні забезпечити подальшу динаміку та конкурентоспроможність цієї стратегічної для усієї економіки галузі. Головна проблема інвестиційного розвитку – джерела інвестицій. Внутрішні інвестиційні можливості держави поки що обмежені. Частка державних капіталовкладень становить усього близько 5%. Балансовий прибуток підприємств не перевищує 7% від валового внутрішнього продукту (ВВП). Ринкові джерела інвестицій формуються дуже повільно. Капіталізація фондового ринку – у межах 7% від ВВП. Інвестиційні можливості українських банків теж незначні. Їхній капітал не перевищує 5% ВВП. У країнах Центральної та Східної Європи цей показник на порядок вищий. Тому на даний час постає проблема залучення в українську економіку інвестицій, зокрема іноземних, що ставить перед вченими-економістами завдання розробки інвестиційних стратегій, зокрема стратегії реального інвестування, формування чіткої методики аналізу ефективності інвестування підприємств АПК, вибору пріоритетних напрямів інвестування в галузі АПК, розробки відповідних механізмів реалізації ефективної інвестиційної політики з урахуванням специфічних галузевих ризиків.
Суттєвий внесок в економічну теорію з питань розробки інвестиційної політики, оцінки ефективності інвестицій та інвестиційної привабливості, зокрема підприємств АПК, зробили українські вчені: В.П. Александрова, Ю.М. Бажал, І.О. Бланк, В.М. Геєць, А.Ф. Гойко, О.М. Голованов, М.І. Кісіль, О.М. Климов, Г.В. Козаченко, І.І. Лукінов, А.А. Пересада, П.С. Рогожин, Р.А. Слав’юк, П.Т. Саблук, Д.Ф. Харківський, І.І. Червен, О.П. Чернявський, В.Я. Шевчук, О.М. Шестопаль та ін. Велике значення для ефективного управління інвестиційною діяльністю мають дослідження зарубіжних авторів (І. Ансофф, В. Беренс, Ю. Брігхем, Д. Гарнер, Р. Гремингер, У. Кинг, Д. Клиланд, К. Райлі, П. Хавранек та ін.) з питань розробки стратегій та оцінки ефективності інвестицій. Але зарубіжні методики та підходи не завжди придатні для використання у практичній діяльності вітчизняних підприємств, оскільки макро- і мікрооточення та умови господарювання істотно розрізняються. До того ж значна частина питань, пов’язаних із дослідженням сутності, структури, ефективності інвестицій та розробки стратегії реального інвестування підприємств АПК України, ще залишається не розкритою або потребує вдосконалення та поглиблених досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА СТРАТЕГІЙ РЕАЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок