Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правові основи місцевого оподаткування в Україні

Правові основи місцевого оподаткування в Україні

Назва:
Правові основи місцевого оподаткування в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
академія державної податкової служби україни
КОФЛАН ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 343.73.: 336.22
Правові основи місцевого оподаткування в Україні
Спеціальність: 12.00.07 - теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2002
1.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідному інституті фінансового права Академії державної податкової служби України
Науковий керівник – Кадькаленко Сергій Тимофійович кандидат юридичних наук, доцент, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри конституційного та адміністративного права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент Кучерявенко Микола Петрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри фінансового права;
кандидат юридичних наук, доцент Пришва Надія Юріївна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри конституційного та адміністративного права.
Провідна установа - Інститут держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, м. Київ, відділ проблем державного управління та адміністративного права.
Захист відбудеться “4” жовтня 2002 p. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська область, м. Ірпінь, вул. К.Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська область, м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
Автореферат розіслано “3”вересня 2002 p.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Л.А.Савченко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлюється необхідністю подальшого вдосконалення місцевого самоврядування і його матеріально - фінансової бази, розвитком податкових відносин, складовою частиною яких є місцеві податки і збори. Місцеві податки і збори визнані рядом міжнародних документів, зокрема, Європейською хартією місцевого самоврядування як один з основних атрибутів місцевого самоврядування. Водночас в Україні вони практично не виконують покладених на них функцій і складають не більше 2–3 відсотків від загального обсягу всіх доходів місцевих бюджетів, що ставить питання про радикальне перетворення всієї системи місцевого оподаткування. Це відмічалось і в ряді документів, прийнятих вищими органами влади України.
Необхідність докорінних перетворень всієї системи місцевого оподаткування вимагає аналізу і узагальнення теоретичних, історичних питань місцевих податків і зборів, розробки єдиного концептуального підходу до місцевого оподаткування і його належне законодавче закріплення, вдосконалення системи місцевих податків і зборів з метою її стабілізації, скасування малоефективних платежів, збільшення в кількісному і якісному відношенні цих надходжень і їх питомої ваги в складі доходів місцевих бюджетів, вдосконалення системи адміністрування місцевих податків і зборів та іншими проблемами, розв’язання яких пов’язується з прийняттям Податкового кодексу України.
Все це обумовлює необхідність належної теоретичної розробки питань правового регулювання місцевих податків і зборів, співвідношення централізованих і децентралізованих засад в регулюванні із забезпеченням демократичних засад подальшого розвитку місцевого самоврядування і водночас забезпечення єдиного державного підходу, наукового аналізу природи місцевих податків і зборів і їх відмінностей від загальнодержавних, підвищення їх ролі в формуванні доходної частини бюджету тощо.
Питанням місцевих податків і зборів в економічній літературі та їх правовому регулюванню в юридичній літературі приділялась увага в різні
періоди цілим рядом дослідників. Особливо плідним був період, пов’язаний із становленням конституційного ладу в Європі і посиленням інтересу до місцевого самоврядування. Це був період становлення і розвитку науки про фінанси і фінансове право, коли з’явились і роботи з місцевого оподаткування (особливо слід відмітити роботу Лебедєва В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правові основи місцевого оподаткування в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок