Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування системи оцінки і регулювання соціального захисту населення

Формування системи оцінки і регулювання соціального захисту населення

Назва:
Формування системи оцінки і регулювання соціального захисту населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Боярчук Тетяна Вікторівна
УДК 361
Формування системи оцінки і регулювання
соціального захисту населення
Спеціальність: 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Нижник Віктор Михайлович,
Хмельницький національний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з фінансово-економічної діяльності університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Макарова Олена Володимирівна,
Інститут демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, завідувач відділу
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Садова Уляна Ярославівна,
Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України, завідувач сектора
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, відділ проблем розвитку та розміщення галузей соціальної сфери
Захист відбудеться “29” вересня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.154.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень Національної академії наук України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “23 ” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі реформування національної економіки важливо розробити систему оцінки рівня соціального захисту населення та його регулювання, що є необхідною умовою задоволення суспільної потреби у соціальному відтворенні, як одному із головних чинників розвитку суспільства.
Нинішня ситуація у сфері соціального захисту населення України характеризується значним рівнем соціальної напруги, що вимагає створення надійної системи соціального захисту громадян.
Недосконалість регуляторних заходів вимагає переоцінки політики соціального захисту. Низький рівень життя населення, обумовлений дефіцитом соціальної захищеності, вносить додаткові вимоги до кількісної оцінки його рівня та вдосконалення напрямів його регулювання. Від якісного вирішення цих проблем у значній мірі залежить добробут населення.
Серед зарубіжних дослідників проблемами регулювання соціального захисту населення займаються Ейвен Кольберг Д., Еспін-Андерсон К., Мстиславський П., Теренс М. Ганслі, Фірсов М.
Вагомий внесок у розв’язання проблем соціального захисту населення та його регулювання зробили вітчизняні вчені Абакумова Н., Богиня Д., Бандур С., Борецька Н., Вегера С., Гнибіденко І., Заяць Т., Злупко С., Кір’ян Т., Колот А., Кравченко І., Куліков Ю., Куценко В., Лібанова Е., Лук’янченко Н., Макарова О., Нижник В., Новіков В., Новікова О., Онікієнко В., Петюх В., Пирожков С., Садова У., Скоморохова О. та інші.
Окремі українські дослідники проблем соціального захисту розглядають його з позицій впливу соціальних ризиків, але недостатньо приділяють уваги класифікації цих ризиків, їх оцінці і регулюванню. Не вирішеними є проблеми ефективної інтегральної оцінки соціального захисту населення за основними його показниками, що є необхідною умовою подальшого регулювання соціального захисту. Відсутність концептуально цілісної теоретико-методологічної бази, недосконалість рекомендацій і висновків з питань визначення рівня соціального захисту, актуальність зазначених проблем зумовили вибір теми дисертаційної роботи, мету і завдання дослідження.
Запропонована у даній роботі система оцінки та регулювання соціального захисту населення спрямована на підвищення соціального захисту населення, завдяки створеної ефективної системи регулювання соціальних ризиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування системи оцінки і регулювання соціального захисту населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок