Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРІЯ ПСИХОФІЗИЧНОГО ПРОСТОРУ ТА ПЕРСПЕКТИВА

ГЕОМЕТРІЯ ПСИХОФІЗИЧНОГО ПРОСТОРУ ТА ПЕРСПЕКТИВА

Назва:
ГЕОМЕТРІЯ ПСИХОФІЗИЧНОГО ПРОСТОРУ ТА ПЕРСПЕКТИВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,62 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
НІЦИН Олександр Юрійович
УДК 514.18
ГЕОМЕТРІЯ ПСИХОФІЗИЧНОГО ПРОСТОРУ ТА ПЕРСПЕКТИВА
Спеціальність 05.01.01 - Прикладна геометрія, інженерна графіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Ковальов Юрій Миколайович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри прикладної геометрії та комп'ютерної графіки, м. Київ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Сазонов Костянтин Олександрович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
завідувач кафедри дизайну інтер'єра і меблів, м. Київ;
доктор технічних наук, професор Дворецький Олександр Тимофійович,
Національна академія природоохоронного та курортного будівництва,
завідувач кафедри архітектурних будівель та геометричного моделювання,
м. Сімферополь;
доктор технічних наук, професор Тормосов Юрій Михайлович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі,
завідувач кафедри механіки та графіки, м. Харків.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ.
Захист відбудеться 26 червня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 в Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ - 37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ - 37, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 23 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Плоский В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Постановка наукової проблеми та її значення для теорії і практики. Одним із завдань комп'ютерної графіки є створення реалістичних зображень, що відтворюють картину навколишнього простору у відповідності із зоровими відчуттями людини. Найбільш важливими галузями застосування комп'ютерної графіки є розробка систем автоматизованого проектування, створення візуальних ефектів у кінематографії, виробництво комп'ютерних симуляторів. Особливо високі вимоги до реалістичності зображення пред'являються при розробці комп'ютерних симуляторів. Це обумовлено тим, що поліпшення якості зображення дозволяє підвищити рівень підготовки операторів транспортних засобів, знизити вартість їхнього навчання та зменшити ймовірність виникнення аварійних ситуацій через неточну орієнтацію людини у просторі. Про важливість даної проблеми свідчить те, що щорічно у комп'ютерній графіці обертаються десятки мільярдів доларів, і сотні мільйонів доларів витрачаються на те, щоб підвищити реалістичність зображень.
Роботи, що виконуються в даному напрямку, мають для України велике значення, тому що застосування їхніх результатів дозволяє підприємствам, що розробляють програмне забезпечення, поліпшити споживчі якості вітчизняних тренажерів і підвищити їхню конкурентноздатність на світовому ринку програмних продуктів.
Зараз комп'ютерна графіка розвивається шляхом удосконалення методів імітації відбитків, побудови тіней, урахування прозорості атмосфери і створення візуальних ефектів. Інший шлях до підвищення реалістичності зображення пролягає через удосконалення його геометрії. Оскільки геометрія зображення визначається способом проекціювання тривимірної сцени, наближення її проекції до зорового сприйняття може бути досягнуте за рахунок удосконалення геометричного апарату побудови перспективи.
Таким чином, у комп'ютерній графіці існує наукова проблема, пов'язана із створенням математичного апарату перспективи, яка враховує рух очей, бінокулярність зору та інші психофізичні умови зорового сприйняття.
Актуальність теми. Розробці перспективи, що покращує якість зображення, присвячено роботи багатьох авторів. В основному, ці розробки є модифікаціями лінійної перспективи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ГЕОМЕТРІЯ ПСИХОФІЗИЧНОГО ПРОСТОРУ ТА ПЕРСПЕКТИВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок