Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНІЄВІ ПОХІДНІ НІТРОГЕНОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ І КУМАРИНУ: СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ

ОНІЄВІ ПОХІДНІ НІТРОГЕНОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ І КУМАРИНУ: СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
ОНІЄВІ ПОХІДНІ НІТРОГЕНОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ І КУМАРИНУ: СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,56 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ЯГОДИНЕЦЬ
Петро Іванович
УДК 661.718.1:547.587.51+667.287.4
ОНІЄВІ ПОХІДНІ
НІТРОГЕНОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ
І КУМАРИНУ: СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ
02.00.03 - органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Толмачов Олексій Іванович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник;
доктор хімічних наук, професор
Колос Надія Миколаївна,
Харківський національний університет імені В.Н Каразіна,
професор кафедри органічної хімії;
доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри технології біологічно активних сполук,
фармації та біотехнології.
Захист відбудеться “_14_” __березня__ 2008 року о __1400__ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного
університету імені В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “_01_” __лютого__ 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панченко В. Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток хімії фосфор- і нітрогено-вмісних органічних сполук зумовлений їхнім значним науковим і практичним значенням. Деякі з них є незмінними об’єктами для дослідження і розв’язання загальних проблем органічної хімії, а інші мають цінні для практики властивості. Серед них чільне місце посідають онієві похідні, які містять гетероциклічні системи піридину, хіноліну, фурану, індолу, ізатину, антипірину, кумарину. Інтерес до вивчення таких систем викликаний тим, що фрагменти цих гетероциклів входять до структур багатьох природних і біологічно активних сполук.
Хоча фосфонієві солі з нітрогеновмісними гетероциклічними системами і вивчені, однак бісчетвертинні солі, які містять дві онієві групи (фосфонієву та четвертинний атом нітрогену гетероциклу), практично не досліджені.
Розробка способів синтезу та вивчення реакційної здатності фосфонієвих сполук, що містять фурановий, антипіриновий та кумариновий фрагменти, є науково обгрунтованою проблемою, оскільки сполуки такого типу – перспективні реагенти в органічному синтезі.
Для досліджень в області теорії кольоровості представляє інтерес синтез ціанінових барвників, що містять у шостому положенні хінолінієвого ядра стириловий фрагмент і вивчення ступеня його електронного впливу на їх спектральні характеристики.
Актуальна, на наш погляд, проблема дослідження впливу триметиленових і диметиленових фрагментів у ціанінових барвниках, отриманих на основі четвертинних солей 1,2,3,4-тетрагідроакридинію та циклопента[b]хінолінію, на максимуми їх смуг поглинання.
Крім декількох прикладів, у літературі не використовувалися моночетвертинні солі хінолінію в синтезі бісціанінових барвників, які виявилися зручними об’єктами для вивчення взаємодії двох хромофорів. Тому розробка препаративних методів одержання нових типів функціональнозаміщених гетероциклічних систем і дослідження їхніх властивостей актуальна як у науковому, так і в практичному плані.
Зв’язок роботи з науковими планами і темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках планової бюджетної тематики кафедри органічної хімії (до 1995 р.) та кафедри фізичної та органічної хімії Чернівецького державного (тепер національного) університету імені Юрія Федьковича, а також згідно з проектом “Розробка методів синтезу та дослідження реакційної здатності нових фосфор- і нітрогеновмісних онієвих сполук, які проявляють високу біологічну активність” (№ держреєстрації 0193U009931), який входив до координаційного плану Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ОНІЄВІ ПОХІДНІ НІТРОГЕНОВМІСНИХ ГЕТЕРОЦИКЛІВ І КУМАРИНУ: СИНТЕЗ І ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок