Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РІПАКУ ТА ПРОДУКТІВ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РІПАКУ ТА ПРОДУКТІВ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РІПАКУ ТА ПРОДУКТІВ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ФАЇЗОВ Анатолій Вікторович
УДК 338.439.5:339.13
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І
ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РІПАКУ ТА
ПРОДУКТІВ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ
08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Дудар Тарас Григорович,
Тернопільський державний економічний університет,
завідувач кафедри аграрного менеджменту і права
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Коденська Марія Юхимівна,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
головний науковий співробітник
відділу інвестицій
кандидат економічних наук
Сегеда Сергій Андрійович,
Вінницький державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
доцент кафедри аграрної економіки
Провідна установа - | Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України
Захист дисертації відбудеться “ 28 ” лютого 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, кім. 212.
Автореферат розісланий “ 26 ” січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У перехідний період зміни системи господарювання та переходу до ринкових відносин розвиток економіки України визначається формуванням повноцінних аграрно-продовольчих ринків, побудовою ефективного економічного механізму забезпечення оптимального відтворювального процесу суспільного виробництва та створенням якісно нового ринкового потенціалу. В цьому контексті економічний механізм формування і функціонування ринку ріпаку та продуктів його переробки має важливе значення для ефективного розвитку олієжирового підкомплексу АПК.
Ріпак є цінною олійною культурою, продукти переробки якої користуються попитом у багатьох галузях економіки. Висока ліквідність насіння ріпаку на внутрішньому і зовнішньому ринках зумовлює нарощування його ефективного виробництва для забезпечення переробних підприємств олієжирового підкомплексу АПК сировиною, потреб підприємств харчової і хімічної промисловості олією, що сприяє підвищенню їх експортних можливостей, вирішенню проблеми продовольчої, екологічної й енергетичної безпеки держави.
Розвиток науково-технічного прогресу, впровадження новітніх технологій переробки насіння ріпаку створює передумови для освоєння нових технонапрямів його використання, зокрема з виробництва біопалива, що підвищує значення цієї сільськогосподарської культури для економіки країни.
Нині в Україні спостерігається складна ситуація на ринку ріпаку та продуктів його переробки, що характеризується нестабільністю і зменшенням обсягів виробництва ріпакового насіння, неузгодженістю взаємозв’язків між виробничою й переробною сферами, відсутністю виваженої державної політики щодо розвитку ріпакового олієпродуктового підкомплексу.
Серед дослідників зростає інтерес до проблеми формування ефективних механізмів функціонування аграрно-продовольчих ринків, побудови адаптивних функціонально-компонентних елементів з урахуванням міжнародних, територіальних і галузевих особливостей. Вагомий внесок у дослідження загальнотеоретичних і практичних аспектів даної проблеми зробили українські учені: П.І. Гайдуцький, Т.Г. Дудар, С.Л. Дусановський, Ю.С. Коваленко, М.Ю. Коденська, П.Т. Саблук, А.М. Стельмащук, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ РІПАКУ ТА ПРОДУКТІВ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок