Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спадщина А.С. Макаренка у контексті світового історико-педагогічного процесу ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)

Спадщина А.С. Макаренка у контексті світового історико-педагогічного процесу ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)

Назва:
Спадщина А.С. Макаренка у контексті світового історико-педагогічного процесу ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,73 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Дічек Наталія Петрівна
УДК 377.8: 811(07)
Спадщина А.С. Макаренка у контексті світового історико-педагогічного процесу ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)
13. 00. 01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник д.пед.н, професор. Ярмаченко М.Д., радник Президії
АПНУкраїни
офіційні опоненти:
д.філос.н., професор Зязюн І.А., диретор Інститут педагогіки і психології професійної освіти,
д.пед.н., професор Кемінь В.П., декан факультету романо-германських мов Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка,
д.пед.н., професор Сметанський М.І., завідувач кафедри педагогіки Вінницького державного педагогічного університету ім.Михайла Коцюбинського,
провідна установа – Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.КороленкаЗахист відбудеться „8” грудня 2005р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий „7” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останніми роками в Україні внаслідок докорінних трансформацій в економіці, політиці, ідеології, культурі, освіті зазнала змін і педагогічна наука, одним з провідних завдань якої є розробка і теоретичне обґрунтування засад цілеспрямованої діяльності з прилучення дітей до повноцінного життя в соціумі. Змінюються не лише мета і завдання педагогічної науки, а, що дуже суттєво, способи і засоби передачі підростаючому поколінню суспільно-культурного досвіду попередніх поколінь, поєднаного з новітнім знанням. У контексті цих зрушень переосмислюються категорійний апарат педагогіки, об’єкти, методи та результати освітньо-виховної діяльності. Означені процеси відбуваються в руслі модернізації і реформування всього освітнього простору України – від дошкілля до вищої школи.
Суспільно-економічні та політичні зміни супроводжуються інтернаціоналізацією науки згідно з об’єктивними глобальними тенденціями розвитку, що набувають дедалі більшого поширення в Україні. Відбувається універсалізація базових цінностей виховання, принципів функціонування освіти і розвитку педагогічної науки, яка, виступаючи рушієм інновацій, водночас інтегрує світовий досвід навчання, виховання дітей і молоді, що є результатом тривалих і різнобічних досліджень процесу формування особистості.
За таких умов перед українськими істориками педагогіки постають завдання переосмислення ролі і внеску багатьох діячів минулого, перегляду теоретичних засад тлумачення соціально-історичних явищ і процесів, які за радянських часів обґрунтовувалися з класово-партійних позицій. Це однаковою мірою стосується і досліджень вітчизняної сфери культурного буття, і вивчення та аналізу зарубіжної суспільної думки. Відмова від ідеологічних стереотипів і заборон дає можливість брати участь у світовому полілозі культур, що охоплює і освітньо-виховну галузь.
Входження України до міжнародної спільноти як самостійної держави зумовлює потребу репрезентації її педагогічних надбань у контексті розгортання всесвітнього історико-педагогічного процесу, який є “продуктом взаємопроникнення і взаємозумовленості національних педагогічних спадщин” Салимова К., Доде Н. Педагогика народов мира: История и современность. – М.: Педагогическое общество России, 2001. – С. .. Кожна національна педагогічна спадщина увібрала в себе найцінніші теоретичні й практичні здобутки окремих освітян, які вплинули на педагогічний процес своєї країни, а найвизначніші з них – і на напрями розвитку світової педагогіки.
Сучасна тенденція розвитку української історії педагогіки – вибір “мікроісторії” – виявляється у зверненні науковців до персоналій, до тих особистостей, які своєю діяльністю суттєво сприяли прогресу освітньої практики та педагогічної думки не лише в нашій країні, а й за її межами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Спадщина А.С. Макаренка у контексті світового історико-педагогічного процесу ХХ ст. (на матеріалах англомовних джерел)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок