Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ ПРОЕКТУВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ ПРОЕКТУВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ ПРОЕКТУВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д.УШИНСЬКОГО
СТОВБА Наталія Іванівна
УДК 371. 218.13
ПСИХОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ ПРОЕКТУВАННЯ
НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому інституті соціальної освіти Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, профессор
Максименко Юрій Борисович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
декан художньо-графічного факультету.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Фурман Анатолій Васильович, Тернопільський державний економічний університет;
завідувач кафедри соціальної роботи.
кандидат психологічних наук
Остополець Ірина Юріївна,
Словянський державний педагогічний університет,
доцент кафедри загальної психології.
 
Провідна установа: | Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, м.Київ.
Захист відбудеться “30” червня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою:
65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зала
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою:
65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “29” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнєцова О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У всьому світі йде безперервний процес вдосконалення професійної освіти. В Україні він пов'язаний, в першу чергу, з соціально-психологічними умовами і науково-технічним прогресом, що висувають підвищені вимоги до рівня підготовки фахівців в різних галузях діяльності. Проектування навчання в системі вищої професійної освіти є актуальним у звязку з наступними обставинами: по-перше, зміни, що відбуваються в українському суспільстві, обєктивно поставили систему вищої освіти в епіцентр багатьох проблем країни. По-друге, модернізація вищої освіти пов'язана з реалізацією стратегічного курсу України на інтеграцію в Європейський Союз, входження до європейського освітнього простору. Освітня діяльність у відповідності до вимог Болонськой декларації це нова філософія освіти, нові “технології” оволодіння знаннями, нові підходи до організації навчальної діяльності студентів.
Проблема навчальної діяльності посідає одне з центральних місць у віковій та педагогічній психології. Наукове обґрунтування теорії навчальної діяльності та різних її аспектів закладено у роботах Г.О.Балла, Т.В.Габай, П.Я.Гальперина, В.В.Давидова, О.К.Дусавицького, І.І.Ільясова, З.Н.Курлянд, С.Д.Максименка, В.В.Репкіна, В.А.Семиченко, Н.Ф.Тализіної, А.В.Фурмана, О.Я.Чебикіна, Д.Б.Ельконіна. Сьогодні з розвитком системи безперервної освіти є потреба перейти до науково обґрунтованого планування та проектування навчання.
Використовуванню поняття “проектування” в системі освіти, його адаптації та трансформації в поняття “педагогічне проектування” присвячені роботи В.А.Безрукова, В.С.Безрукової, В.П.Беспалько, Є.С.Заїр-Бек, К.Б.Малишева, Н.М.Суртаєвої. Загальнометодологічний підхід до висвітлення розуміння сутності педагогічного проектування розкривається в роботах А.П.Аношкіна, О.М.Гончарової, В.В.Краєвського, Р.І.Кузьмінова, М.А.Чошанова, Н.О.Яковлевої. Як необхідна складова навчального процесу воно існує в роботах М.Б.Бригадир, С.І.Висотської, В.В.Костіної, В.М.Косухіна, Ю.І.Машбіца, П.І.Образцова, Т.Ю.Подобєдової, О.Г.Прікот, О.І.Шевченка, Г.П.ого.
Проте, як показує аналіз досліджень, ступінь наукової розробки проблеми проектування навчальної діяльності, її сучасний стан можуть кваліфікуватися як недостатньо розроблені. Це пояснюється: складною структурою об’єкту проектування, значною різноманітністю існуючих підходів до процесу навчання, різним тлумаченням поняття “проектування”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ ПРОЕКТУВАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок