Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ДИНАМІКА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ДИНАМІКА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,47 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Чепурко Гульбаршин Іскаківна
УДК 316.334.22
ДИНАМІКА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора соціологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціології НАН України.
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Ворона Валерій Михайлович,
Інститут соціології НАН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Пахомов Юрій Миколайович,
Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України, директор
доктор соціологічних наук
Мартинюк Ігор Орестович,
Інститут соціології НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор соціологічних наук, професор
Нагорний Борис Григорович,
Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля, завідувач кафедри соціології
Провідна установа | Національний університет “Києво-Могилянська академія”, кафедра соціології (м. Київ)
Захист відбудеться “26” травня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту соціології НАН України, 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розісланий 12 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед ключових напрямів соціально-економічного розвитку України чільне місце посідають проблеми ринку праці та зайнятості населення в період становлення ринкової економіки. Без розв’язання цих проблем неможливі подальший поступ нашої країни на шляху ринкових реформ та повноцінна інтеграція її до системи міжнародних економічних відносин, де вирішальною передумовою конкурентоспроможності країни є висококваліфікована мобільна робоча сила, зацікавлена у результатах виробництва із гарантованою усталеною зайнятістю.
Явища перехідної економіки охопили сферу зайнятості, в якій нові, стихійні ринкові елементи виникають поряд із тими жорстко регламентованими, що залишилися від адміністративно-командної системи. Ринок праці, що розвивається, вимагає ретельного відстеження і контролю процесів, що відбуваються, вироблення заходів впливу й удосконалення інструментів його регулювання. За цих умов глибоке і всебічне вивчення еволюції теорії зайнятості в перехідній економіці набуває особливої актуальності. Ця теорія виступає основою формування науково обґрунтованої соціально-економічної політики. Лише на такому ґрунті можливий рух до соціально зорієнтованої ринкової економіки і перехід від спонтанної анархічної життєдіяльності ринку до інституційно організованого регулювання, здійснюваного в інтересах усього суспільства і кожного його члена.
Ринок праці та зайнятість населення посідають особливе місце в системі ринкових відносин. Більшість економічних, соціальних, демографічних явищ, що мають місце за ринкової економіки, прямо чи опосередковано, повністю або частково відображають процеси, які існують на ринку праці. Виступаючи невід'ємною ланкою сучасної економіки, ринок праці відіграє важливу роль у системі відтворення соціального капіталу. Саме на ринку праці відбувається купівля-продаж робочої сили, оцінюється її корисність та суспільна значущість.
Ринок праці в Україні перебуває на етапі формування та розвитку з усіма властивими цьому періоду особливостями. Тривалий процес його формування вимагає нових підходів до сфери соціально-трудових відносин, які враховують специфіку української транзитної економіки. Йдеться про врахування характеру змін галузевої структури зайнятості, сегментації ринку праці за формами власності й статусу зайнятості, про значні масштаби прихованого безробіття, зростання зайнятості у неформальному секторі економіки, низьку мобільність робочої сили тощо. Все це потребує всебічного аналізу не лише кількісних, а й якісних параметрів цих реальних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок