Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ІНФОРМАЦІЙНИХ АРХІВНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ (1991-2003 рр.)

РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ІНФОРМАЦІЙНИХ АРХІВНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ (1991-2003 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ІНФОРМАЦІЙНИХ АРХІВНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ (1991-2003 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ імені В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
СУКАЛО АЛЕВТИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 930.255:001.895(477)“1991/2003”
РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ІНФОРМАЦІЙНИХ АРХІВНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
(1991-2003 рр.)
07.00.10 – документознавство, архівознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Корольов Борис Іванович
завідувач відділу інноваційної освіти
Інституту вищої освіти АПН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук
Боряк Геннадій Володимирович
Голова Державного комітету архівів України
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Христова Наталія Миколаївна
професор кафедри документальних комунікацій
Державної академії керівних кадрів
культури та мистецтв
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ спеціальних історичних дисциплін.
Захист відбудеться 23 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий 21 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Чекмарьов А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах входження України до глобального інформаційного середовища всі історично задокументовані масиви архівної інформації є потужною продуктивною ланкою суспільної діяльності, важливість якої підкреслюється стратегією держави, яка чітко визначена в Законах України “Про інформацію”, “Про Національну програму інформатизації”, “Про Національний архівний фонд і архівні установи”, “Про телекомунікації”, “Про електронний документ та електронний документообіг” та інших нормативних документах.
На сьогодні інформаційний потенціал архівної галузі складає близько 200 тис. фондів, до яких входять понад 50 млн. одиниць зберігання, що орієнтовано відповідає 500 млн.-1 млрд. документів Боряк Г.В., Папакін Г.В. Архіви України і виклики сучасного суспільства: штрихи до колективного портрета користувача архівної інформації // Архіви України. – 2003. _№ 1-3. – С. 48–52.. Раціоналізація їх використання вимагала удосконалення системи документаційних комунікацій за рахунок інформатизації традиційних технологічних процесів, у тому числі й модернізації довідкового апарату (ДА) шляхом створення нових типів документів вторинного рівня у вигляді баз та банків даних, web-порталів та сайтів. Це сприяло поглибленню інтеграції сучасного архівознавства з іншими документно-інформаційними дисциплінами – археографією, документознавством, кодикологією, інформатикою, та передбачало кооперацію споріднених установ _Державного комітету архівів України (ДКАУ), Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД), Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (ІУА), Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського (НБУВ), комплексу установ архівної галузі тощо. Результатом їх взаємодії стало концептуальне окреслення чинників інформатизації галузі, реалізація спільних програм та проектів, спрямованих на формування інтелектуальних продуктів, які заклали основу для створення галузевого ринку інформаційних продуктів та послуг. Вивчення цих проблем нерозривно пов’язане з дослідженням особистого внеску конкретних науковців і фахівців: Г.В.Боряка, Л.А.Дубровіної, Т.М.Захарченко, В.П.Ляхоцького, І.Б.Матяш, Г.В.Папакіна, К.Т.Селіверстової, П.С.Соханя та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ ІНФОРМАЦІЙНИХ АРХІВНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ (1991-2003 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок