Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ВАДАМИ ЗОРУ

МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ВАДАМИ ЗОРУ

Назва:
МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ВАДАМИ ЗОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м.ОДЕСА) імені К.Д.УШИНСЬКОГО
АНДРАСЯН АНЖЕЛА ЛЬВІВНА
УДК:371.911 + 372.212.3+78.06
МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ВАДАМИ ЗОРУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Шеремет Борис Григорович
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м.Одеса)
імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри дефектології та фізичної
реабілітації
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор
Сердюченко Віра Іванівна
 
- кандидат педагогічних наук, доцент
Синьова Євгенія Павлівна
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
завідувач кафедри тифлопедагогіки
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний
університет, кафедра теоретичних, методичних
основ фізичного виховання і реабілітації,
Міністерство освіти і науки України,
м.Слов’янськ
Захист дисертації відбудеться 25.02.2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м.Одеса, вул..Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м.Одеса, вул.. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 15.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема інвалідів дитинства, до яких відноситься і діти з вадами зору, є однією з актуальних соціальних проблем нашого суспільства (В.І.Бондар, Л.С.Вавіна, О.В.Киричук, С.О.Покутнєва). Це зумовлено тим, що Україною визнано конвенцію ООН про права дитини і Всесвітню декларацію про забезпечення захисту і розвитку дітей, що зумовило підвищення уваги громадськості до проблем дітей-інвалідів, підкресливши важливість створення умов їхньої інтеграції в систему сучасних взаємин. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті вказує на необхідність удосконалення системи освіти для дітей з вадами психофізичного розвитку, забезпечення їм повноцінного проживання і соціального захисту.
Проблема розвитку, навчання і виховання дітей з вадами зору була предметом дослідження як вітчизняних, так і зарубіжних учених ( В.М.Акімушкін, В.І.Беліцька, В.А.Белмер, Л.С.Вавіна, А.П.Велицький, Т.П.Головіна, В.П.Єрмаков, М.І.Немцова, А.А.Крогіус, І.С.Моргуліс, А.Г.Литвак, Б.В.Сермеєв, С.А.Покутева, Л.І.Солнцева, R.F.Gromer, C.K.Miller, L.Higgins, B.Stephens та ін.). Як свідчать дослідження, роль зору в життєдіяльності людини дуже велика. Через орган зору людина отримує 90% усієї інформації. З допомогою зору впізнаються основні ознаки, що характеризують предметний світ: колір, форма, величина, об’єм. Завдяки зору встановлюються просторові відношення між предметами, оцінюються відстань, напрямок, сприймається перспектива. Зір відіграє значну роль у формуванні предметного значення слів і граматичних категорій, які вживаються дітьми в мовленні, в розвитку в них образного мислення. Саме тому підготовка дітей з вадами зору до наступної інтеграції в суспільство повинна започатковуватись уже в дошкільному віці.
Останнім часом значно зросли інтелектуальні навантаження в дошкільних закладах, що особливо негативно позначилися на дітях з вадами зору. Це призвело до підвищення їхньої втомлюваності, збільшення кількості соматичних захворювань і стійкого їхнього небажання оволодівати процесом пізнання загалом.
Учені (Л.С.Виготський, О.М.Леонтьєв та ін.) уважають, що найсприятливішим ґрунтом для розвитку компенсаторних пристосувань у дітей з різними дефектами, служить виконання будь-якої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ВАДАМИ ЗОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок