Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО РОБОТИ З БІЖЕНЦЯМИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США І КАНАДИ

ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО РОБОТИ З БІЖЕНЦЯМИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США І КАНАДИ

Назва:
ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО РОБОТИ З БІЖЕНЦЯМИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США І КАНАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ОЛЬХОВИЧ Оксана Володимирівна
УДК 378.1-054.73.373.66(73)(71)
ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ДО РОБОТИ З БІЖЕНЦЯМИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США І КАНАДИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ПОЛІЩУК Віра Аркадіївна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
КОЗУБОВСЬКА Ірина Василівна,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри соціальної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
КОВЧИНА Ірина Михайлівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри соціально-правового
захисту населення, м. Київ.
Захист відбудеться 28 березня 2008 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
Автореферат розіслано 27 лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. У сучасному світі внаслідок процесів економічної, політичної та культурної глобалізації міграція стає дедалі помітнішим чинником формування кількості та складу населення країн і регіонів. Через різні обставини значна кількість людей змінює країну проживання. У світі налічується близько 21 млн. осіб, стосовно яких діє мандат Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців. Це приблизно кожний 300-й громадянин планети.
Згідно з даними Управління Верховного Комісара ООН України у справах біженців (УВКБ ООН) з 1996 по 2007 рік у нашій країні статус біженця отримали понад 5 тисяч шукачів притулку. Окрім цього, впродовж 2007 року понад дві тисячі осіб подали документи на отримання статусу біженця та очікують рішення органів міграційної служби України. Невирішеною є проблема нелегальних мігрантів: лише впродовж 2007 року було затримано близько 20 тисяч осіб.
Основними завданнями міграційної політики є подолання стихійності міграції, вироблення механізмів впливу на цей процес, забезпечення нормальних умов проживання та працевлаштування біженців, підвищення ефективності використання їхнього потенціалу і зменшення негативного впливу цього явища на них, їхні сім’ї та суспільство.
Важливою умовою успішної реалізації цих завдань є усвідомлення необхідності професійного підходу до вирішення проблем біженців та належної професійної підготовки відповідних фахівців. На сучасному етапі розвитку нашої країни з біженцями працюють фахівці, котрі здебільшого не мають спеціальної професійної підготовки.
Для української системи професійної освіти підготовка соціальних працівників до роботи з біженцями – проблема нова, вона потребує активних науково-методичних пошуків: розробки освітньо-кваліфікаційної характеристики й освітньо-професійної програми підготовки відповідного фахівця, програм навчальних дисциплін, програмно-методичного забезпечення.
Вивчення нормативно-правових актів, дослідницьких джерел, досвіду практичної діяльності вітчизняних соціальних служб з біженцями, підготовки соціальних працівників дало змогу виявити низку суперечностей, що стають на заваді вирішення завдань ефективної соціальної роботи з біженцями в Україні, а саме: –
між багатим світовим досвідом соціальної роботи з біженцями та недостатніми теоретичними і практичними надбаннями вирішення досліджуваної проблеми в Україні;
– між назрілими потребами суспільства у професійних фахівцях для роботи з біженцями і реальним станом професійної підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи з названою вище категорією клієнтів;
– між необхідністю постійного вдосконалення напрямів, форм і методів соціальної роботи з біженцями та відсутністю післядипломного навчання, спрямованого на підвищення кваліфікації відповідних фахівців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО РОБОТИ З БІЖЕНЦЯМИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ США І КАНАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок