Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ФУТЕРУВАННЯ ГАЛЬВАНІЧНИХ ВАНН

РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ФУТЕРУВАННЯ ГАЛЬВАНІЧНИХ ВАНН

Назва:
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ФУТЕРУВАННЯ ГАЛЬВАНІЧНИХ ВАНН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ХРОМИШЕВ Віталій Олександрович
 
УДК: 678.026.3: 678.674.4:620.178.5
 
РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ФУТЕРУВАННЯ ГАЛЬВАНІЧНИХ ВАНН
05.17.06 - технологія полімерних і композиційних
матеріалів
автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Мелітопольському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор Хорошилова Таміла Іванівна, Мелітопольський державний педагогічний університет, завідувач кафедри хімії та хімічної технології.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Яковлева Раїса Антонівна, Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедрою загальної хімії ;
- кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Середницький Ярослав Антонович, провідний спеціаліст Органу з сертифікації протикорозійних ізоляційних покриттів трубопроводів “УкрСЕПРОтрубоізол” при Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України.
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра переробки пластмас та фото-, нано- і поліграфічних матеріалів, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “19” грудня 2002 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12/8 навч. корпус, аудиторія 339.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “14” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07
кандидат технічних наук, доцент Дзіняк Б.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Електроліти, що використовуються в гальванічних виробництвах, мають високу агресивність, тому обладнання для гальванічних виробництв повинно мати високу корозійну стійкість.
Низька корозійна стійкість гальванічного обладнання спричинює ряд небажаних явищ, таких як: забруднення електроліту та зниження якості покриттів; великі трудові і фінансові витрати, погіршення умов праці робітників. Тому в даний час у гальванічному виробництві гостро стоїть проблема підвищення корозійної стійкості, а з нею довговічності гальванічного обладнання.
Довговічність гальванічного обладнання можна досягнути шляхом використання футерувальних матеріалів - полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) з підвищеною хімічною стійкістю. При використанні ПКМ як футерувального матеріалу нагальною потребою стало не тільки підвищення хімічних та фізико-механічних властивостей ПКМ, але і збереження їх в умовах зволоження й дії хімічно агресивних середовищ.
Досягнення сучасної техніки і технології відкривають широкі можливості фізичного впливу на ПКМ на різних стадіях отримання, модифікації та монолітизації ПКМ і надання йому комплексу стабільних експлуатаційних властивостей. Вибір методу модифікації та структурування визначається вимогами до утвореного ПКМ, складом і властивостями вихідної композиції для його отримання, а також економічними міркуваннями.
Тому є актуальною проблема розробки хімічно стійких ПКМ та підвищення їх фізико-механічних властивостей з метою захисту гальванічного обладнання від корозії, що складає основне завдання нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до науково-дослідного плану Мелітопольського державного педагогічного університету і Міносвіти України: “Розробка і впровадження технології виготовлення і ремонту електролізних ванн на основі синтетичних матеріалів і захисних покриттів”(номер держ. реєстрації 01.86.0113046).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка нових хімічно стійких в середовищі гальванічних розчинів композиційних матеріалів з високими і стабільними властивостями на основі полімерного зв'язуючого та вуглецевовмістних наповнювачів і наповнювачів на основі відходів гальванічного виробництва, а також удосконалення технології їх одержання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ФУТЕРУВАННЯ ГАЛЬВАНІЧНИХ ВАНН

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок