Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез та дослідження координаційних сполук лантаноїдів та деяких 3d-металів з похідними карбацилфосфортриамідів

Синтез та дослідження координаційних сполук лантаноїдів та деяких 3d-металів з похідними карбацилфосфортриамідів

Назва:
Синтез та дослідження координаційних сполук лантаноїдів та деяких 3d-металів з похідними карбацилфосфортриамідів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Овчинніков Володимир Анатолійович
УДК .65+662.172:546.18+543.422.4+543.422.5+535.37+546.791
Синтез та дослідження координаційних сполук лантаноїдів та деяких 3d-металів з похідними карбацилфосфортриамідів
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент Амірханов Володимир Михайлович Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри неорганічної хімії хімічного факультету
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Калібабчук Валентина Олександрівна Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідуюча кафедрою загальної хімії доктор хімічних наук, старший науковий співробітник Манорик Петро Андрійович Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Пісаржевського НАН України, завідуючий відділом фізико-хімії координаційних сполук
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії імені В.І.Вернадського НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “26”березня_2001 р. о _14:00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 26 лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ________________ Олексенко Л.П.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сполуки та матеріали на основі рідкісноземельних елементів (РЗЕ) займають важливе місце в сучасній практиці. Сфери їх застосування різноманітні та багаточисленні: металургія, ядерна техніка, медицина, біологія, найновіші галузі електроніки, хімічна промисловість, оптика тощо. Роль РЗЕ постійно збільшується, і ця тенденція, напевно, збережеться і в майбутньому. Тому на сьогоднішній день є актуальним всеохоплююче вивчення сполук РЗЕ, встановлення зв'язку між їх будовою та фізико – хімічними властивостями.
У сучасній хімії РЗЕ провідну роль відіграють координаційні сполуки, які вже застосовують для розв'язання проблем економного та ефективного розділення цих елементів.
Особливе місце в координаційній хімії лантаноїдів займає дослідження b-дикетонатних комплексів. Ці сполуки застосовуються як робочі речовини в оптичних квантових генераторах, при розділенні сумішей РЗЕ методом екстракції та фракційної сублімації, газо  рідинній хроматографії. Досить плідним виявилося застосування b-дикетонатних сполук як лантаноїд-зсуваючих реагентів в ЯМР спектроскопії.
На протилежність добре вивченим b-дикетонатам, координаційні сполуки з їх гетерозаміщеними аналогами залишаються маловивченими. Таке заміщення вуглецевих атомів структури приводить до виникнення деяких цінних властивостей, які не притаманні b-дикетонатним сполукам. Так, при заміщенні однієї з карбонільних груп на фосфорильну утворюється новий клас перспективних екстракційних реагентів для трансплутонієвих елементів.
Взагалі останнім часом помітно зростає зацікавленість до хімії фосфоровмісних сполук та похідних фосфорамідів зокрема. Це пояснюється, перш за все, зростанням значення фосфоровмісних сполук у різноманітних галузях народного господарства та медицини при виготовленні лікарських засобів, інсектицидів, гербіцидів та регуляторів росту рослин, присадок до мастил, стабілізаторів та пластифікаторів полімерів.
Карбациламідофосфати –заміщені аналоги b-дикетонів є похідними амідів кислот, які містять у своєму складі пептидний зв'язок. Серед карбациламідофосфатів знайдено біологічно активні речовини. Похідні карбацилфосфортриамідів з етиленімінними замісниками, такі як "бензотеф" (бензоїл діетилентриамід фосфорної кислотита "фторбензотеф" (п-фторбензоїл діетилентриамід фосфорної кислотизастосовуються в онкології для лікування ракових захворювань, тому вивчення координаційних сполук на основі карбацилфосфортриамідів є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Синтез та дослідження координаційних сполук лантаноїдів та деяких 3d-металів з похідними карбацилфосфортриамідів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок