Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУЧАСНИХ ГРОМАДСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ`ЄДНАНЬ В УКРАЇНІ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУЧАСНИХ ГРОМАДСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ`ЄДНАНЬ В УКРАЇНІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУЧАСНИХ ГРОМАДСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ`ЄДНАНЬ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,89 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
ПОЛІЩУК Юрій Йосипович
УДК 37. 013. 42:06. 011:061. 213
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
СУЧАСНИХ ГРОМАДСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ
ОБ`ЄДНАНЬ В УКРАЇНІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук

Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант | доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Ничкало Нелля Григорівна, Апарат Президії Академії педагогічних наук України, академік-секретар відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти (м. Київ).
Офіційні опоненти | доктор педагогічних наук, професор Савченко Сергій Вікторович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук Лактіонова Галина Михайлівна, заступник директора Державної соціальної служби для сім`ї, дітей та молоді (м. Київ);
доктор педагогічний наук, професор Штефан Людмила Андріївна, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки.
Провідна установа | Запорізький національний університет, кафедра проблем керування та соціальної педагогіки, Міністерство науки і освіти України, м.Запоріжжя.
Захист відбудеться 25 квітня 2006 р. о 10.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 при Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 25 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Бутенко Л.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучаснім етапі розвитку педагогічної науки проблеми соціалізації молоді набувають особливого значення. Стратегія реформування інститутів соціалізації нині має бути пов’язана з осмисленням світової педагогічної спадщини, ґрунтуватися на культурологічних традиціях та здобутках європейської цивілізації.
У працях західноєвропейських учених (Г.Вайнер, Р.Еліот, С.Майлз, Ф.Бонзак, С.Лебер, В.Мюллер, К.Бодело, В.Васкес, П.Бурдьє, А.Менга та ін.) проаналізовано основні вимоги, які ставить європейське суспільство до процесу формування особистості. Вони знаходять своє відображення у системі особистісних рис, якостей і властивостей, притаманних загальноєвропейському ідеалові особистості. Суспільство початку ХХІ століття надає молодим людям значно більшу різноманітність професійних, соціальних і духовно-культурних можливостей, ніж це було в минулому. Поряд з тим, фактом є і те, що ні сім’я, ні церква, ні інші традиційні інститути соціалізації не в змозі задовольнити в сучасних умовах всю повноту соціально-духовних запитів і потреб молодого покоління, відповіддю якого на нинішні реалії і постає створення мережі громадських молодіжних об’єднань.
Сучасний український молодіжний рух, що виник у кінці 80-х рр. ХХ століття й оформився в самостійне соціально-педагогічне явище у 90-х рр. минулого століття, стає все більш важливим і помітним інститутом соціалізації особистості. У 2005 р. в Україні функціонувало 125 всеукраїнських молодіжних об’єднань. На рівні реґіонів та областей їх налічується понад 900. Проте цілісне розуміння ролі і суті молодіжного руху в соціально-педагогічному контексті залишається проблематичним, оскільки відсутнім є системний аналіз діяльності молодіжних об’єднань, їх соціалізаційної і виховної спрямованості.
Вихід українського молодіжного руху на принципово новий рівень розвитку, початок його оформлення в повноцінний інститут соціалізації та соціального виховання, потребує наукового обґрунтування і цілеспрямованих дій з боку як державних інституцій, так і вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ СУЧАСНИХ ГРОМАДСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОБ`ЄДНАНЬ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок