Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання впливу податкової політики на ділову активність суб’єктів підприємницької діяльності

Моделювання впливу податкової політики на ділову активність суб’єктів підприємницької діяльності

Назва:
Моделювання впливу податкової політики на ділову активність суб’єктів підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Шайда Оксана Євдокимівна
УДК 336.22:519.8
Моделювання впливу податкової політики
на ділову активність суб’єктів підприємницької діяльності
Спеціальність 08.03.02 “Економіко-математичне моделювання”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі економічної кібернетики.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Вовк Володимир Михайлович,
Львівський національний університет імені
Івана Франка,
завідуючий кафедрою економічної кібернетики
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вольдемар Володимирович,
Київський національний економічний
університет,
професор кафедри економіко-математичних
методів,
кандидат економічних наук,
Панчишин Володимир Григорович,
Львівська обласна державна адміністрація,
начальник управління зовнішніх економічних
зв”язків та міжнародних відносин
Провідна установа – Інститут регіональних досліджень НАН України
(м. Львів), відділ економічних проблем розвитку промисловості регіону .
Захист відбудеться “7” грудня 2001 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, пр. Свободи 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “5” листопада 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед інструментів непрямого регулювання економічних процесів у державі одним з найважливіших є податки. Податкова політика повинна бути спрямованою на формування відносин між державою, яка зацікавлена в отриманні фінансових засобів, і господарськими суб”єктами, зацікавленими у капіталовкладеннях у подальший розвиток виробництва.
Впливу податків на діяльність суб”єктів господарювання постійно приділялась значна увага в економічній науці. Податкову систему та податкову політику держави досліджували багато видатних вітчизняних та зарубіжних економістів, таких як М. Балудянський, Т. Степанов, Д. Журавський, В. Навроцький, В. Барвінський, М. Яснопольський, П. Чомпа, А. Сміт, А. Лаффер, Семюельсон Пол А., Нордгауз Вільям Д., Кемпбелл Р. Макконнел, Стенлі Л. Брю, Свідер ван Уійберген, Джоана Уілер, Сара Болдерсон. В працях сучасних авторів Юринця В., Лондара С., Вишневського В., Скрипника А., Смірнова А., Сморгонського А., Чугунова І. розвинуті підходи до моделювання складних процесів у сфері оподаткування на основі економіко-математичних методів.
За роки існування України як незалежної держави було створено податкове законодавство, податкову службу, яка організовує і контролює надходження податків та податкових платежів до бюджету. Але, незважаючи на те, що протягом усього періоду існування України постійно ведеться робота з удосконалення податкової системи, вона ще й досі не відповідає світовим стандартам і не стимулює виробництва. Закони про податки приймаються без належного обгрунтування і розрахунків, внаслідок чого у щойно прийняті закони вносяться зміни і доповнення, що порушує сталість податкової системи.
Загальний аналіз податкової політики держави свідчить, що протягом тривалого часу в Україні було створено умови значного податкового навантаження на суб”єкти підприємницької діяльності. Податкова система характеризувалася посиленням адміністративного контролю за сплатою податків і зборів. При цьому не враховувалося, що дохід, який отримує держава внаслідок збільшення податкового тиску та адміністративного контролю, є менший, ніж економічний збиток, що завдається такими діями господарюючим суб”єктам.
Намагаючись вирішити проблему податкового тиску та надмірного адміністративного контролю, господарюючі суб”єкти переносять відносини між споживачем та виробником, а також свої доходи у тіньовий сектор економіки, частка якого за різними підрахунками складає від 45% до 65% валового внутрішнього продукту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання впливу податкової політики на ділову активність суб’єктів підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок