Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ

МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КІРКОВА НАТАЛЯ ПЕТРІВНА
УДК 65:338.46:338.5
МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі та
інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Запоріжжя – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Сергєєва Людмила Нільсівна,
Запорізький національний університет,
професор кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Черняк Олександр Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук
Прийма Світлана Степанівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри інформаційних систем у менеджменті
Захист відбудеться « 03 » липня 2008 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.01 при Класичному приватному університеті за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд.124.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Класичного приватного університету за адресою 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд.114.
Автореферат розісланий «___» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Головкова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі одним із пріоритетних напрямів розвитку України є розвиток туризму та санаторно-курортної галузі. Підвищення ефективності функціонування цієї галузі сприятиме як поліпшенню конкурентоспроможності економіки, так і формуванню позитивного впливу на якість життя населення. Тому дослідження, спрямовані на забезпечення якісно нових результатів функціонування підприємств санаторно-курортної сфери мають велике наукове та практичне значення.
Стратегія регіонального розвитку визначає ключові проблеми державної регіональної політики, серед яких значне місце займає проблема розвитку туризму та санаторно-курортної галузі. Одними з негативних факторів, які впливають на перспективу її комплексного розвитку є:
«неефективність механізму регулювання цін на туристсько-екскурсійні, санаторно-курортні та готельні послуги, рівень та динаміка яких повинні визначатися забезпеченістю індустрії оздоровлення, відпочинку та туризму;
низький рівень маркетингових досліджень у сфері туристсько-екскурсійної та санаторно-курортної діяльності».
Дослідження результатів й особливостей діяльності вітчизняних підприємств санаторно-курортної сфери підтверджують висновок про недостатнє використання науково-обґрунтованих підходів, у тому числі й в області ціноутворення, що приводить до зниження ефективності. На сучасному етапі підвищується активність досліджень процесів управління підприємствами санаторно-курортної сфери, але в них недостатньо використовуються економіко-математичні методи і моделі.
Актуальність вирішення цих проблем і зумовила вибір теми наукової роботи, у процесі якої передбачалася розробка економіко-математичних моделей оптимального ціноутворення для підвищення ефективності діяльності підприємств санаторно-курортної сфери, де під оптимальним ціноутворенням розуміється механізм формування цін на основі розв’язання оптимізаційних задач, перші дослідження якого відображенні в працях академіка АН СРСР Петракова М.Я.
Проблемам розвитку туризму та рекреації присвячені роботи Ґудзя П.В., Казачковської Г.В., Коніщевої Н.Й., Семенова В.Ф. Вирішення проблеми удосконалення процесу ціноутворення відображені у роботах таких вчених, як, Корінєв В.Л., Павленко А.Ф., Несторенко О.В., Прийма С.С. Вагомий внесок в дослідження питань підвищення ефективності діяльності економічних систем внесли праці вчених: Порохні В.М., Салиги С.Я., Семенова Г.А., Тяна Р.Б. Застосуванню математичних моделей, як засобу підтримки прийняття рішень, присвячені дослідження українських вчених Вітлінського В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок