Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ / сторінка 14

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Нехай G- деяка фіксована компактна множина всіх можливих варіантів проектів даної мережі в, а xG - пред’явлення або один з варіантів рішення. Треба знайти, оптимальне за векторним критерієм і належне множині припустимих рішень (10)-(12).
Алгоритм її вирішення складається з двох етапів: на першому з використанням заданої функції вибору проводиться оптимізація Z(x) за бінарним відношенням - переваги ОПР; на другому ОПР, оцінюючи вектори показників ефективності альтернатив (представлень), вибирає з рішень, що задовольняють умовам задачі, рішення з кращим за перевагою (переваги ОПР) вектором характеристик. Відзначається, що розмірність загальної задачі досить велика. Це обумовлено тим, що кількість побудов можливих графів мережі велика і тільки використання спеціальних методів аналізу структури графа на структурну надійність і досвід експерта в цій галузі дозволяють істотно знизити кількість альтернативних графів СПРВ. Коли є відомим граф мережі, розв’язується задача вибору оптимальних параметрів. Оскільки параметри задані певним сортаментом, то задача цього етапу також має велику розмірність. Крім того, обмеження на дискретність параметрів диктують обмеження на область її припустимих значень. Після того, як стануть відомими граф мережі і параметри, повинен бути визначений оптимальний режим роботи насосних станцій.
Запропонована багаторівнева схема вирішення задачі, що має такі етапи: генерація множини конкурентоздатних структур СПРВ (схем з'єднань); добір підмножини з використанням гіперкомпонентного аналізу структури графа СПРВ; формування вектора витрат; вибір оптимальних параметрів графа СПРВ шляхом вирішення задачі параметричної оптимізації за усіченим векторним критерієм; формування вирішального правила шляхом створення оціночної шкали критеріїв; оцінка поточного пред’явлення за векторним критерієм; порівняння поточного пред’явлення з кращим (якщо , то вибираємо як краще поточне пред’явлення, тобто); аналіз закінчення роботи алгоритму: якщо критерій закінчення пошуку виконаний, то закінчуємо пошук, інакше - перехід до процедури порівняння з іншими альтернативами.
У цьому розділі математично сформульовано проміжні задачі й розроблено процедури, що реалізують окремі етапи багаторівневої схеми алгоритму пошуку оптимального проекту СПРВ:
·
алгоритм генерації та аналізу структури графа СПРВ;
·
алгоритм вибору оптимальних параметрів;
·
алгоритм тестування альтернативних проектів СПРВ у рамках інтерактивної системи підтримки прийняття рішень.
Здійснено порівняльний аналіз розроблених алгоритмів з відомими на прикладі водорозподільної мережі району Оболоні м. Києва. Оцінка проводилася тільки за економічними критеріями, тому що у відомих публікаціях інші критерії не розглядалися. Порівняльний аналіз показав перевагу розроблених в дисертації алгоритмів над існуючими.
Розроблені в шостому розділі методи оптимального управління потокорозподілом, структурою мережі та режимами роботи активних елементів СПРВ реалізовані у вигляді підсистеми пакета “Діалогова система підтримки прийняття рішень при автоматизованому управлінні потокорозподілом у СПРВ на різних інтервалах часу” і використані при проектуванні та реконструкції систем подачі й розподілу води різних міст України. Акти про результати впровадження у виробництво водопровідно-каналізаційних підприємств України наведені в додатку А.
У сьомому розділі наведена детальна характеристика програмного забезпечення, що реалізує розроблені методи і алгоритми вирішення задач прийняття рішень та використовується в автоматизованих системах управління потокорозподілом СПРВ на різних інтервалах часу в штатних і аварійних режимах роботи. Визначено основні компоненти системи керування даними, діалогом і моделями. Розроблено архітектуру системи (рис.4), що містить розрахунково-графічну компоненту, компоненту гіперкомпонентного аналізу, компоненту керування полями даних. Взаємодія вказаних компонентів дозволяє використовувати дані, алгоритми їхньої обробки і подання на екрані монітора в єдиному комплексі, що гарантує експерту одержання всього спектра інформаційної підтримки при ухваленні рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок