Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ / сторінка 15

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

Розроблено модель подання даних про об'єкт (СПРВ) у вигляді таблиць даних: насосних станцій, водоводів, споживачів, які задані координатами вершин мережі (для графічної візуалізації графа мережі та оперативного потокорозподілу), даними про компоненти графа мережі, про склад і зв'язки ЛК і таблицею даних для проведення гіперкомпонентного аналізу.
Досліджено вимоги до інструментарію програмного забезпечення, наведено опис функціональних елементів багатовіконного інтерфейсу, що включає: головне вікно системи; вікно візуалізації структури мережі; вікно формування альтернативних способів усунення аварії; вікна виведення результатів; вікно роботи з БД; вікно настроювання; вікно тестування функції вибору.
На рис.5, як приклад, наведено вікно візуалізації структури мережі.
Розглянуто можливості практичного використання системи на різних рівнях керування об'єктом.
Приклади використання розроблених алгоритмів і методів, результати розрахунків реальних водорозподільних мереж і ілюстрації елементів програмного інтерфейсу наведені в додатку до дисертаційної роботи. У додатках подано також акти впровадження програмного забезпечення, розробленого в дисертаційній роботі, у виробничий процес підприємств ПУВКГ Донецького регіону України і “УкркомунНДІпроект” (м. Харків).
ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ І ВИСНОВКИ
1. Уперше, з позицій загальносистемного підходу до задач автоматизованого управління потокорозподілом систем подачі й розподілу води, досліджені методи й прийоми оцінки якості вирішення, ефективності, надійності функціонування СПРВ; розроблені й класифіковані критерії оцінки, які використовуються при управлінні потокорозподілом у СПРВ на різних інтервалах часу.
2. Уперше задачі оперативного і довгострокового управління в штатних та аварійних режимах роботи математично сформульовані як багатокритеріальні задачі узагальненого математичного програмування, що відносяться до класу задач з незаданими бінарними відношеннями , які необхідно встановити в заданих конкретних ситуаціях (залежно від типу вирішуваної задачі - оперативне чи довгострокове управління - умови будуть різними).
3. Досліджено методи вирішення багатокритеріальних задач узагальненого математичного програмування, і вперше запропонований підхід, який полягає в модифікації багатокрокових схем узагальненого математичного програмування з різними інформаційними структурами стосовно до СПРВ.
4. Використовуючи особливості сильно зв'язаних орієнтованих графів, за допомогою яких описуються схеми зєднань СПРВ, уперше розроблено інструментарій топологічного аналізу, що включає: топологічний аналіз задачі локалізації аварійних ділянок; формування локалізуючих компонентів; побудову гіперграфу і bc-дерева графа мережі.
5. Теоретично досліджений вплив місця розташування аварійної зони на спосіб її локалізації і зміну режиму функціонування систем подачі й розподілу води. Уперше сформульовані й доведені теореми, які постулюють єдиність: існування максимально локалізуючого підграфа; розбивки графа на максимально локалізуючі підграфи (компоненти); процедури побудови гіперграфа.
6. Уперше розроблені моделі пошуку раціонального вирішення для задач: оперативного і довгострокового автоматизованого управління потокорозподілом у СПРВ; оптимізації режимів роботи СПРВ у штатних режимах її функціонування; аварійної експлуатації систем подачі й розподілу води.
7. Розроблено алгоритми вирішення наступних задач: автоматизованої генерації баз даних для проведення розрахунків у реальному часі; формування баз даних різної пропускної здатності при оптимізації режимів функціонування систем водопостачання; генерації й аналізу графа СПРВ; тестування альтернативних проектів при управлінні на різних інтервалах часу; визначення локалізуючих компонентів; аналізу структури усіченої мережі, прийняття рішень в аварійній ситуації.
8. Розроблено архітектуру, модель подання даних, модель системи і мовного середовища, графічний і розрахунковий інтерфейси, а також головні підсистеми “Діалогової системи підтримки прийняття рішень при автоматизованому управлінні СПРВ на різних інтервалах часу”, що включають: розрахункову підсистему, систему графічної візуалізації схеми зєднань СПРВ і систему управління базами даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок