Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ / сторінка 2

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
П. Але проблеми локалізації аварійної зони, контролю технологічних показників системи й експлуатації СПРВ в аварійних ситуаціях, вибору раціональної стратегії локалізації аварійної ситуації та оптимальної стратегії автоматизованого оперативного управління в аварійній ситуації в даний час теоретично не досліджені.
Підвищення ефективності АСУ потокорозподілом СПРВ потребує вирішення задач, які пов’язані з удосконаленням апаратних засобів контролю та управління режимами роботи активних елементів мережі й потокорозподілу, розвитком комплексу програмно-апаратних й розрахункових засобів, що використовуються в АСУ СПРВ, розробкою теоретичного та інформаційного базису моделювання і прийняття рішень.
Бурхливий розвиток обчислювальної, вимірювальної техніки і засобів комунікації дозволяє відмовитися від існуючої практики перевірочних розрахунків у режимах максимального споживання цільового продукту. Ефективність застосування обчислювальної техніки залежить від ступеня формалізації й алгоритмізації інтелектуальних процесів прийняття рішення при автоматизації різних технологічних процесів, що виникають при управлінні СПРВ.
Сучасний розвиток теорії прийняття рішень дозволяє будувати багатокритеріальні моделі систем подачі й розподілу води, що адекватно відбивають процеси, які протікають у них.
Наявність запірної арматури в СПРВ обумовлює можливість трансформації графа мережі чи пропускної здатності його ділянок шляхом зміни стану засувок. Використання топологічних особливостей водорозподільних мереж дозволяє розробляти алгоритми локалізації аварійних ділянок, використовуючи методи теорії графів і оптимізуючи економічний та екологічний збиток від аварій, чисельність відключених абонентів мережі, час, затрачуваний на локалізацію та усунення аварії.
Таким чином, дослідження, орієнтовані на підвищення ефективності сучасних АСУ СПРВ шляхом удосконалення апаратних засобів контролю та управління, розвиток програмно-апаратних засобів моделювання, розробку теоретичного та інформаційного базису моделювання й прийняття рішень в умовах невизначеності, яка обумовлена малим обсягом інформації про умови функціонування СПРВ, та характеристик зовнішнього середовища й ризику в штатних і аварійних режимах роботи систем подачі й розподілу води, є, безсумнівно, актуальними і своєчасними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках державної програми “Координаційний план науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України”, позиція 40: “Комп'ютеризовані інформаційно-графічні технології раціональної експлуатації і розвитку інженерних мереж”. Номер державної реєстрації – №0198U000189.
Мета роботи і задачі дослідження. Метою дисертації є розвиток теоретичного базису імітаційного й оптимізаційного моделювання СПРВ в режимах штатного та аварійного функціонування і розробка на цій основі програмно-апаратних засобів підтримки прийняття рішень, що забезпечують підвищення ефективності автоматизованого оперативного та довгострокового управління великомасштабними системами подачі й розподілу води.
Для досягнення зазначеної мети треба вирішити наступні задачі:
1) Розробити математичні моделі, що адекватно відбивають процедуру прийняття раціональних рішень при автоматизованому управлінні потокорозподілом у СПРВ для штатних і аварійних режимів її роботи.
2) Дослідити критерії і показники, за допомогою яких можна оцінити якість, надійність і ефективність технологічних процесів при реалізації управління СПРВ з точки зору їхньої повноти, операційності, декомпозовності, ненадмірності, мінімальності, вимірюваності.
3) Дослідити топологічні особливості СПРВ, а також топологічні аспекти задачі локалізації аварійних ситуацій.
4) Розробити алгоритмічний і програмний інструментарій, що дозволяє ефективно будувати автоматизовану систему управління потокорозподілом при реалізації оптимальних стратегій управління (оперативного і довгострокового) СПРВ і реалізувати його у вигляді пакета програмних засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТОКОРОЗПОДІЛОМ СИСТЕМ ПОДАЧІ Й РОЗПОДІЛУ ВОДИ У ШТАТНИХ ТА АВАРІЙНИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок